Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Nukritus privačiam lėktuvui sužeistas aktorius H. Fordas

BNS 2015.09.08 13:45

Holivudo žvaigždė Harrisonas Fordas ketvirtadienį buvo sužeistas, kai lengvasis lėktuvas, kuriuo jis skrido, dėl variklio gedimo buvo priverstas nutūpti avariniu būdu viename golfo aikštyne netoli Los Andželo, pranešė pareigūnai.

Holivudo žvaigždė Harrisonas Fordas ketvirtadienį buvo sužeistas, kai lengvasis lėktuvas, kuriuo jis skrido, dėl variklio gedimo buvo priverstas nutūpti avariniu būdu viename golfo aikštyne netoli Los Andželo, pranešė pareigūnai.

Sudužus dviviečiam istoriniam monoplanui, 72 metų aktoriui, vaidinusiame filmuose „Indiana Džonsas“ („Indiana Jones“ – angl.) ir „Žvaigždžių karai“ („Star Wars“ – angl.), buvo keliose vietose prakirsta galva, pranešė garsenybių pasaulio naujienų tinklalapis TMZ.

„Esu ligoninėje. Tėčiui viskas gerai. Jis aplamdytas, bet jaučiasi gerai. Jis tikrai yra toks vyras, kokį galėtumėt įsivaizduoti. Jis – neįtikėtinai stiprus žmogus“, – savo „Twitter“ žinutėje parašė H. Fordo sūnus Benas.

„Jis susitrenkė ir yra ligoninėje, kur gauna medikų pagalbą. Patirti sužeidimai nekelia grėsmės gyvybei; tikimasi, kad jis visiškai pasveiks“, – nurodė aktoriaus atstovė Ina Treciokas.

Aktorius Harrisonas Fordas. Reuters/Scanpix nuotr.

Lėktuvui ryškiai geltonais sparnais ir sidabro spalvos korpusu per avariją smarkiai sulamdyta nosis. Jis rėžėsi į žemę tuojau po to, kai pakilo iš Santa Monikos oro uosto.

Pokalbio su oro dispečeriais įraše girdima, kaip H. Fordas susirūpinusiu balsu ištaria „variklio gedimas“ ir paprašo leidimo „nedelsiant grįžti“ į oro uostą.

Lėktuvas kliudė medžius vos už kelių metrų nuo namų ir nukrito ant vejos golfo aikštelėje, už kelių šimtų metrų nuo oro uosto tako, ant kurio stengėsi grįžti.

„Esu tikras, kad pilotas džiaugėsi, jog ten buvo golfo aikštynas“, – sakė Nacionalinės transporto saugumo valdybos (NATSB) pareigūnas Patrickas Jonesas.

Vienas Los Andželo ugniagesių departamento atstovas, kuris nenurodė, jog incidente dalyvavo H. Fordas, iš pradžių sakė, kad pilotas buvo kritiškai sužeistas, bet vėliau patikslino, kad sužeidimai buvo vidutinio sunkumo.

„Kai atvykome į įvykio vietą, lengvasis lėktuvas buvo nukritęs Penmaro golfo aikštyne netoli Santa Monikos oro uosto“, – naujienų agentūrai AFP sakė atstovas Erikas Scottas, pasakodamas apie ankstyvą popietę įvykusią avariją Los Andželo pietvakariniame priemiestyje Venise.

Kitas ugniagesių departamento atstovas Patrickas Butleris, kalbėdamas įvykio vietoje, sakė, kad aktoriaus sužalojimai buvo „nuo lengvų iki vidutinių“.

„Pacientas iš įvykio vietos išvyko sąmoningas ir kvėpuojantis“, – nurodė P. Butleris.

Televizija KTLA citavo incidento liudininkus, kurie rakė, kad golfo aikštyne buvę žmonės padėjo H. Fordui išlipti iš lėktuvo ir kad aktorius įstengė stovėti.

Televizijos reportažuose matėsi ant vejos nukritusio lėktuvo palikta šliūžė. Numatoma, kad avariją tirs NTSB, sakė E. Scottas.

Patyręs pilotas


H. Fordas skrido dviviečiu mokomuoju lėktuvu „Ryan PT-22“ atvira kabina. Šimtai tokių lėktuvų buvo pagaminti per Antrąjį pasaulinį karą JAV karo lakūnams mokyti.

1942 metas pagamintas monoplanas su 160 arklio jėgų žvaigždiniu varikliu, galintis skristi iki 211 km per valandą greičiu, po karo nebebuvo naudojamas kariuomenės ir buvo smarkiai apleistas, rašoma 2008 metais aviacijos žurnale „AOPA Pilot“ paskelbtame straipsnyje.

1992 metais lėktuvą įsigijo vienas Ilinojaus inžinierius dizaineris, kuris jį restauravo ir pelnė geriausiai istorinio lėktuvo apdovanojimą per didžiausią pasaulyje Oškošo aviacijos šventę 1998 metais.

Tuojau po to lėktuvas buvo parduotas naujam savininkui, o šiuo metu jis registruotas vienos Delavero valstijoje įsikūrusios kompanijos vardu, rodo Federalinės aviacijos administracijos (FAA) duomenys.

H. Fordas mokytis skraidyti pradėjo dar studijuodamas koledže, bet nebaigė kursų dėl pinigų stygiaus. Vėliau, tapęs pripažinimo sulaukusiu aktoriumi, jis įgijo piloto licenciją. Kino žvaigždė turėjo kelis orlaivius, pradedant dviviečiais lengvaisiais lėktuvėliais, baigiant verslo klasės reaktyviniais laineriais.

Lėktuvų savininkų ir pilotų asociacijos (AOPA) atstovas Tomas Hainesas, kuris yra skraidęs su H. Fordu, televizijai CNN sakė, kad aktorius yra „labai gabus pilotas, daug dėmesio skiriantis saugumui“, pridūręs, kad jo skraidymo stilius yra „pedantiškas“.

Pernai birželį H. Fordas susilaužė koją netoli Londono esančioje kino studijos „Pinewood Studios“ filmavimo aikštelėje, kurioje buvo kuriama nauja „Žvaigždžių karų“ dalis. Šį filmą pradėta kurti praeitų metų gegužę, vadovaujant režisieriui J. J. Abramsui.

Filme H.Fordas vėl vaidina kontrabandininką Haną Solą; aktorius Markas Hamillas vėl persikūnys į džedajų Liuką Skaivolkerį, o 57 metų Carrie Fisher – princesę Lėją.

Šis aktorius veteranas lieka vienu iš svarbiausių veikėjų Holivude po dešimtmečius trukusios tviskančios karjeros.

Be įsimintinų vaidmenų „Žvaigždžių karuose“ ir „Indianos Džonso“ filmuose, H. Fordas yra sukūręs tiek sėkmingų, tiek mažiau vykusių vaidmenų daugelyje kitų filmų, tokių kaip „Liudininkas“ („Witness“ – angl.), „Bėglys“ („The Fugitive“ – angl. ), „Holivudo žmogžudysčių skyrius“ („Hollywood Homicide“– angl.) ir „Paklydėlės širdys“ („Random Hearts“– angl.).

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi