Naujienų srautas

Pasaulyje2015.03.05 13:50

Rusija pradėjo dideles karines pratybas

BNS 2015.03.05 13:50

Rusijos gynybos ministerija ketvirtadienį pranešė, kad ginkluotosios pajėgos pradėjo dideles karines pratybas šalies pietuose ir Gruzijos separatistinėse teritorijose. Tuose manevruose, kurie vyks iki balandžio 10 dienos, dalyvauja 2 000 oro erdvės gynybos pajėgų karių ir 500 karinės technikos vienetų, nurodė naujienų agentūra „Interfax“.

Rusijos gynybos ministerija ketvirtadienį pranešė, kad ginkluotosios pajėgos pradėjo dideles karines pratybas šalies pietuose ir Gruzijos separatistinėse teritorijose. Manevruose, kurie vyks iki balandžio 10 dienos, dalyvauja 2 000 oro erdvės gynybos pajėgų karių ir 500 karinės technikos vienetų, nurodė naujienų agentūra „Interfax“.

Gynybos ministerija paskelbė, kad pratybos vyksta Rusijos pietų ir Šiaurės Kaukazo karinėse apskrityse, tai pat Rusijos karinėse bazėse Armėnijoje, Gruzijos separatistiniuose regionuose – Abchazijoje ir Pietų Osetijoje, taip pat pernai Maskvos aneksuotame Ukrainai priklausančiame Krymo regione.

Vakarų šalys šiuos manevrus tikriausiai laikys Maskvos jėgos demonstravimu, kai dėl Ukrainos krizės santykiai su Rusija yra pašliję labiausiai nuo Šaltojo karo laikų.

Kijevas ir Vakarų šalys kaltina Rusiją vadovaujant separatistų puolimui Ukrainos rytuose ir siunčiant jiems į pagalbą savo kariais bei ginkluotę. Tačiau Maskva tokius kaltinimus ne kartą neigė.

Rusijos gynybos viceministras Anatolijus Antonovas. Reuters/Scanpix nuotr.

Per atskirą spaudos konferenciją Maskvoje gynybos viceministras Anatolijus Antonovas sakė, kad NATO karinė veikla prie Rusijos sienų yra kur kas intensyvesnė negu Rusijos kariuomenės manevrai.

„NATO šalys naudojasi padėtimi pietryčių Ukrainoje kaip pretekstu ... judėti į priekį, arčiau Rusijos sienų“, – „Interfax“ citavo A. Antonovą.

Trečiadienį NATO laivų flotilė atplaukė į Juodąją jūrą dalyvauti bendruose mokymuose su Bulgarijos, Rumunijos ir Turkijos karinių jūrų pajėgų laivais, pranešė Aljansas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi