Pasaulyje

2019.04.03 14:08

ES pasmerkė „žiaurius“ naujuosius Brunėjaus įstatymus

BNS2019.04.03 14:08

Europos Sąjunga trečiadienį pasmerkė naująjį Brunėjaus baudžiamąjį kodeksą ir pareiškė, kad tokių šariatu grindžiamų įstatymų įgyvendinimas prilygtų kankinimui ir tarptautinių žmogaus teisių sutarčių pažeidimui.

Mažyčiame sultonate įsigalioję teisės aktai, numatantys mirties bausmę užmėtant akmenimis už svetimavimą ir tos pačios lyties asmenų lytinius santykius bei galūnių nukirtimą už vagystes, išprovokavo politikų, įžymybių ir žmogaus teisių gynėjų kritikos bangą.

„Kai kurios baudžiamajame kodekse numatytos bausmės prilygsta kankinimui ir žiauriam, nežmoniškam ar žeminančiam elgesiui“, – Briuselio išplatintame pareiškime cituojamas vienas ES atstovas.

Pareiškime priduriama, jog bausmės pažeidžia Jungtinių Tautų konvenciją prieš kankinimą, pasirašytą Brunėjaus 2015 metais.

„Itin svarbu, kad Brunėjaus vyriausybė pasirūpintų, kad Įsako dėl baudžiamojo kodekso įgyvendinimas nepažeistų žmogaus teisių ir visiškai atitiktų visus Brunėjaus prisiimtus tarptautinius ir regioninius įsipareigojimus žmogaus teisių srityje“, – sakoma pareiškime priduriant, jog ES tikisi, kad Brunėjus laikysis faktinio egzekucijų moratoriumo.

Brunėjus tapo pirmąja Rytų ir Pietryčių Azijos valstybe, kurioje nacionaliniu lygiu už nusikaltimus baudžiama pagal šariatą. Panašūs įstatymai galioja tik keliose Artimųjų Rytų šalyse, pavyzdžiui, Saudo Arabijoje.

Po kelerius metus trukusių atidėliojimų priimtas sprendimas sugriežtinti bausmes daugeliui sukėlė nerimą, o JT pavadino jas „žiauriomis ir nežmoniškomis“. Tuo metu tokios įžymybės kaip aktorius George'as Clooney ir popmuzikos žvaigždė Eltonas Johnas paragino boikotuoti Brunėjui priklausančius viešbučius.

Populiariausi

Maskva

Pasaulyje

2021.04.21 20:44

Praha skelbia Maskvai ultimatumą, kad išsiųstiems čekų diplomatams būtų leista grįžti

Čekijoje sulaikyti 5 asmenys, įtariami teroristine veikla Rytų Ukrainoje; atnaujinta 23.00
Protesto akcija palaikyti Aleksejui Navalnui
10

Pasaulyje

2021.04.21 18:27

Protesto akcijose Navalnui palaikyti sulaikyta per 450 žmonių ir opozicionieriaus bendražygiai

JT ekspertai: Navalnas – „rimtame pavojuje“, atnaujinta 20.49
10