Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Meksikoje sučiuptas narkotikų kartelio „Zetas“ lyderis „Z-42“

BNS2015.09.08 13:45

Meksikos pareigūnai trečiadienį sučiupo narkotikų kontrabandininkų kartelio „Zetas“ lyderė Omarą Trevino, suduodama jau antrą skaudų smūgį tai grėsmingai grupuotei per pastarąją savaitę.

Meksikos pareigūnai trečiadienį sučiupo narkotikų kontrabandininkų kartelio „Zetas“ lyderė Omarą Trevino, suduodama jau antrą skaudų smūgį tai grėsmingai grupuotei per pastarąją savaitę.

Įtariamasis, žinomas slapyvardžiu „Z-42“, buvo suimtas nė karto neiššovus federalinės policijos ir karių šiaurinio pramonės miesto Monterėjaus prabangiame San Pedro Garsos Garsijos rajone, nurodė pareigūnai.

O.Trevino, už kurio sugavimą buvo siūloma iš viso 7 mln. JAV dolerių (6,3 mln. eurų) atlygis, buvo perėmęs vadovavimą karteliui po to, kai jo brolis Miguelis Angelis Trevino, žinomas slapyvardžiu „Z-40“, 2013 metų liepą buvo sučiuptas jūrų pėstininkų šiaurės rytinėje Tamaulipaso valstijoje.

Jis laikomas „vienu iš pavojingiausių ir kraugeriškiausių nusikaltėlių Meksikoje“, sakė generalinės prokuratūros tyrimų vadovas Tomas Zeronas ir pridūrė, jog O. Trevino yra kaltinamas organizuotu nusikalstamumu, žmonių grobimu ir narkotikų kontrabanda.

Praėjus kelioms valandoms po sučiupimo apkūnų kartelio vadeivą, vilkėjusį atlapotus marškinius, iš po kurių matėsi tatuiruotė ant jo krūtinės, du veidus slepiamosiomis spalvomis išsidažę kariai įsodino į šarvuotą automobilį Meksiko oro uoste.

Tuo tarpu praeitą penktadienį vyriausybė sulaukė dar vienos sėkmės, kai buvo sučiuptas labiausiai šalyje ieškomas žmogus – „Tamplierių“ kartelio vadeiva Servando Gomezas, pravarde „La Tuta“.

Šie areštai yra itin svarbūs Meksikos prezidentui Enrique Penai Nieto, šiuo metu viešinčiam Londone, nes jie žymi reikšmingas pergales kovoje su narkotikų karteliais, kai visuomenė piktinasi dėl vyriausybės nesugebėjimo užtikrinti saugumo. Ypač didelę įniršio bangą išprovokavo stringantis tyrimas dėl 43 studentų dingimo ir tikėtino nužudymo.

JAV kovos su narkotikais administracijos vadovė Michele Leonhart pasveikino Meksiką, sakydama, kad tas areštas „smogė į „Zetas“ vadovybės struktūros širdį“.

JAV valstybės departamentas buvo pasiūlęs 5 mln. atlygį už informaciją, kuri leistų sučiupti O. Trevino, o Meksika žadėjo sumokėti 2 mln. dolerių.

Šio kartelio vadeivos amžius buvo nurodomas skirtingas: Meksika skelbė, kad jam 38-eri, o Vašingtonas – 41-eri.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.