Pasaulyje

2019.04.03 21:30

Japonija pasipuošė spalvomis – prasidėjo kasmetinis sakurų žydėjimas

LRT.lt2019.04.03 21:30

Atėjus pavasariui Japonijoje prasidėjo sakurų žydėjimo metas. Dėl valstybės salų geografinės padėties ir skirtingo klimato, vyšnios rožiniais ir baltais žiedais pražysta skirtingu laiku, todėl gerbėjai šiuo reginiu gali mėgautis ilgą laiką.

Vyšnių žiedai yra tapę vienu žinomiausių Japonijos simbolių, giliai įsišaknijusių šalies kultūroje. Įvairiaspalviai žiedai japonams reiškia gyvenimo laikinumą, jų simboliai dažnai naudojami japonų mene, animacijoje, kine bei muzikoje.

Remiantis Japonijos Meteorologijos korporacijos sudaroma žydėjimo prognoze, Tokijuje, Osakoje, Nagojoje ir Fukuokoje tradicinės vyšnios pražydo dar paskutinę kovo mėnesio savaitę. Senojoje šalies sostinėje Kiote, Osakoje ir Kagošimoje vyšnios pilnai pražys tik šią savaitę.

Pražydus sakuroms, pirmą balandžio savaitgalį Japonijoje vyks „hanami“ (liet. „žiedų stebėjimo“) ritualas, menantis VIII amžių. Šiandien japonai tradiciškai gėrisi žiedais rengdami iškylas ir piknikus, kurių metu mėgaujasi žydinčių vyšnių reginiu, trunkančiu keletą savaičių. 

Geriausiomis vietomis stebėti žydinčias sakuras laikomi Ueno ir Šindžiuku Goyeno parkai Tokijuje, Maruyama parkas, Heiano šventyklos sodai ir Arashiyama upės krantinė Kiote. Japonijos sakurų žydėjimo asociacija yra sudariusi 100 vietų, kuriose geriausia stebėti šį reginį, sąrašą.

Japoninės vyšnios šiandien yra papiltusios po įvairias pasaulio šalis ir jau ėmė žydėti Singapūre, Vašingtone, o netrukus žiedais galėsime džiaugtis ir Vilniuje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.