Pasaulyje

2019.04.03 11:55

Kinijos pradinėje mokykloje peiliu ginkluotas užpuolikas nužudė du žmones

BNS2019.04.03 11:55

Vidurio Kinijoje peiliu ginkluotas užpuolikas trečiadienį vienoje pradinėje mokykloje nužudė du žmones ir dar du sužeidė, pranešė vietos pareigūnai.

Per incidentą buvo sužaloti du moksleiviai, jie hospitalizuoti, bet pavojaus jų gyvybėms nėra, pranešime nurodė Ningjuano apygardos, esančios Hunano provincijoje, vyriausybė.

Pareigūnai neskelbia aukų amžiaus ir tapatybės.

Policija sulaikė 31-erių įtariamąjį pavarde Zhengas iš Baidziapingdženo miesto, kur įsikūrusi ta pradinė mokykla, kurioje įvyko išpuolis, nurodoma pranešime.

Kinijoje peiliais ginkluotų užpuolikų atakų švietimo įstaigose pasitaiko neretai. Per kelerius pastaruosius metus šalyje įvyko virtinė tokių incidentų, pareikalavusių gyvybių.

Spalį pietvakarinėje Sičuano provincijoje viena peiliu ginkluota moteris sužeidė 14 darželinukų.

Praėjusių metų balandį vienas 28 metų vyras subadė devynis moksleivius Šaansai provincijoje. Užpuolikas, kuriam vėliau buvo įvykdyta mirties bausmė, anksčiau mokėsi toje pačioje mokykloje ir veikiausiai siekė atkeršyti už ten patirtas patyčias.

Tokie incidentai privertė valdžią sustiprinti saugumą šalia mokyklose.

Per pastaruosius dešimtmečius Kinijoje pakilo smurtinių nusikaltimų lygis sparčiai vystantis šalies ekonomikai ir greitai didėjant atotrūkiui tarp turtingųjų ir skurstančiųjų.

Mokslininkai taip pat perspėja, kad šalyje daugėja psichinių sutrikimų atvejų. Dalis jų siejama su gyventojų patiriamu stresu augant gyvenimo tempui ir mažėjant valstybės paramai.