Pasaulyje

2019.04.03 11:43

Britanijoje pradėtas tyrimas: kariai savo taikiniu pasirinko opozicijos lyderio nuotrauką

LRT.lt, BNS 2019.04.03 11:43

Didžiojoje Britanijoje pasirodė vaizdo įrašas, kuriame matoma, kaip šalies armijos kareiviai naudoja opozicinės Leiboristų partijos vadovo Jeremy Corbyno nuotrauką kaip taikinį, rašo „The Independent".

26 sekundžių vaizdo klipe matoma, kaip bent 4 kariai per šaudymo pratybas taikosi į didelę J. Corbyno nuotrauką, kurioje jis užfiksuotas stovintis ant podiumo su Leiboristų partijos simboliu.

Vaizdo klipu buvo pasidalinta socialiniame tinkle „Snapchat“ su paantrašte: „dėl to laimingi“.

Komentuodamas situaciją Didžiosios Britanijos kariuomenės atstovas pareiškė: „Žinome apie socialinėje žiniasklaidoje pasklidusį vaizdo klipą. Toks elgesys yra visiškai nepriimtinas ir neatitinka aukštų kariuomenės standartų. Pradėtas išsamus tyrimas".

Žiniasklaidos teigimu, vaizdo klipas nufilmuotas Afganistane.

Tuo metu Leiboristų partijos atstovas išreiškė susirūpinimą dėl šio incidento.

„Toks elgesys kelia nerimą ir yra nepriimtinas. Tikime, kad Gynybos ministerija tai ištirs ir imsis atitinkamų veiksmų dėl šio incidento“, - sakė jis.

Didžiosios Britanijos naujienų agentūra „Press Association“ pranešė, kad kariai į J. Corbyno nuotrauką šaudė nepavojingomis vaškinėmis, o ne kovinėmis metalinėmis kulkomis.

Manoma, kad tai kelių pastarųjų dienų incidentas, kuriame dalyvavo sausumos pajėgų Parašiutininkų pulko 3-ojo bataliono kariai.

Šaudykla, kurioje filmuota, priklauso kariuomenės kompleksui Kabule, kur kariai tobulina įgūdžius per VIP asmenų apsaugos pratybas, pranešė „Sky News“.

Per šias pratybas yra naudojamos įžymybių nuotraukos, tačiau paprastai jos atstoja saugomus asmenis, o ne taikinius, nurodoma televizijos pranešime.

„Jeigu viskas pasitvirtins, tai yra nepriimtina“, – parašė jaunesnysis gynybos ministras Tobias Ellwoodas ir pažadėjo „išsiaiškinti padėtį“.

69 metų J. Corbynas, užkietėjęs kairiųjų pažiūrų šalininkas, dažnai sulaukia kritikos iš daugelio britų konservatorių ir dešiniųjų, vadinančių jį marksistu. 

Keturis dešimtmečius nežymia figūra britų politikoje buvęs J. Corbynas 2015 metais netikėtai perėmė vadovavimą Leiboristų partijai ir jos išdidžiai paskelbtai socialistinei programai.

Pacifistu save laikantis J. Corbynas pažadėjo, kad, jeigu perimtų valdžią, pagrindiniais Britanijos užsienio politikos prioritetais taptų „konfliktų sprendimas ir žmogaus teisės“. Jis taip pat pažadėjo „vadovautis taikos, visuotinių teisių ir tarptautinės teisės“ principais.