Naujienų srautas

Pasaulyje2019.04.03 10:45

Prancūzija ir Vokietija skatins daugiašališkumu pagrįstą bendradarbiavimą

BNS 2019.04.03 10:45

Prancūzija ir Vokietija antradienį pristatė iniciatyvą, kuria skatins daugiašališkumu pagrįstą bendradarbiavimą, perspėdamos, kad taisyklėmis grindžiamai tvarkai, įkūnijamai tokių organizacijų kaip Jungtinės Tautos, iškilo žlugimo grėsmė.

Prancūzijos užsienio reikalų ministras Jeanas-Yves'as Le Drianas ir jo kolega vokietis Heiko Maasas per rugsėjo mėnesį vyksiantį JT Generalinės Asamblėjos posėdį ruošia oficialiai įsteigti „Daugiašališkumo aljansą“.

Tokio žingsnio imtasi JAV prezidento Donaldo Trumpo administracijai mažinant finansavimą Jungtinėms Tautoms, pasitraukiant iš tarptautinių susitarimų ir vengiant bendradarbiavimo tokiais aktualiais klausimais kaip klimato politika.

Nusišalinant JAV aktyvesnį tarptautinį vaidmenį prisėmė Kinija, spartinanti savo kontroversišką investavimo iniciatyvą „Viena juosta, vienas kelias“, o Rusija, apeidama JT diplomatines pastangas, veda lygiagrečias derybas dėl Sirijos konflikto.

„Susidūrus su mūsų daugiašalės sistemos ardymo pavojumi, Prancūzija ir Vokietija yra įsitikinusios, kad joms pavyks drauge pasiųsti žinią“, – per spaudos konferenciją sakė J.-Y. Le Drianas.

„Turime puikią galimybę pademonstruoti pasauliui, kokios gali būti vienašališkumo ir izoliacionizmo pasekmės, leidžiančios klestėti nacionalizmą ir ekstremizmą kurstančioms kalboms“, – teigė jis.

Pasak diplomatų, be abiejų Europos galybių prie iniciatyvos veikiausiai prisijungs Japonija bei Kanada, galbūt ir Australija, Indija, Indonezija, Meksika.

Užsienio reikalų ministrai pabrėžė, kad kuriamas aljansas nėra nukreiptas prieš Vašingtoną.

„Nenorime nieko izoliuoti, – pareiškė H. Massas. – Be abejo, būtume laimingi, jei prie tokios iniciatyvos prisijungtų Jungtinės Valstijos.“

Vis tik Vokietijos diplomatijos vadovas pažymėjo, kad aljanso nariai turės įsipareigoti puoselėti taisyklėmis grindžiamą tarptautinę tvarką.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi