Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Bado streiką paskelbusi N. Savčenko žada apsvarstyti jo nutraukimą

BNS, ELTA 2015.09.08 13:45

Rusijoje kalinama Ukrainos karo lakūnė Nadežda Savčenko prižadėjo nutraukti bado streiką, jei jos sveikata rimtai pablogės, pranešė jos advokatas Markas Feiginas, kuriuo remiasi „Moscow Times“.

Rusijoje kalinama Ukrainos karo lakūnė Nadežda Savčenko prižadėjo nutraukti bado streiką, jei jos sveikata rimtai pablogės, pranešė jos advokatas Markas Feiginas, kuriuo remiasi „Moscow Times“.

Pasirodžius pranešimams, kad N. Savčenko yra ties mirties slenksčiu po 80 dienų trunkančio bado streiko, advokatas antradienį „Twitter“ paskyroje parašė: „Bent jau sugebėjau išpešti pasižadėjimą, kad, kai reikalai taps siaubingi, ji paklausys ir sustos“.

Ankstesni bandymai perkalbėti N. Savčenko nutraukti bado streiką buvo nesėkmingi, tačiau M. Feiginas sakė naujienų agentūrai RBC turįs šansų įtikinti ją, kad bado streikas nepadės įveikti „Leviatano“.

Advokatas nurodė, kad jis su kitu teisininku Ilja Novikovu antradienį aplankė lakūnę kalėjime ir pranešė apie jai suteiktą Ukrainos didvyrės vardą. Advokatai pareiškė N. Savčenko, kad būtų kvaila gauti jį po mirties.

Maskvos teismas trečiadienį svarsto M. Feigino prašymą paleisti Kijevo lakūnę dėl jos imuniteto, kadangi moteris yra Europos Tarybos Parlamento Asamblėjos (PACE) delegatė.

Advokatas sakė CNN televizijai, esą jei 33-ejų N. Savčenko tęs bado streiką, ji neišgyvens iki gegužę numatyto teismo proceso.

N. Savčenko praėjusių metų vasarą pakliuvo į Donbaso separatistų nelaisvę ir buvo išgabenta į Rusiją. Ji kaltinama teikusi koordinates apšaudymui iš minosvaidžių Rytų Ukrainos Luhansko regione, per kurį žuvo du Rusijos žurnalistai. Maskvos pareigūnai tikina, kad, patekusi į separatistų nelaisvę, N. Savčenko pati pabėgo į Rusiją, tačiau pilotė teigia, jog ją išgabeno prievarta.

P. Porošenko laiške V. Putinui prašo paleisti N. Savčenko iš areštinės

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka išsiuntė savo kolegai Rusijoje Vladimirui Putinui laišką, kuriame raginama nedelsiant paleisti iš areštinės Ukrainos lakūnę N. Savčenko, kuri badauja jau 80 dienų, pranešė naujienų agentūra UNIAN.

Rusijos prezidento atstovas Dmitrijus Peskovas susilaikė nuo komentarų apie šį laišką.

„Apie šį laišką kol kas negaliu nieko pasakyti. Gal jis ir yra gautas. Jeigu buvo siųstas diplomatiniais kanalais, tai gal būt jau yra gautas“, – sakė D. Peskovas žurnalistams ir pridūrė, kad reakcijos į šį laišką kol kas nebus.

Kaltinama prisidėjusi prie rusų žurnalistų žūties N.Savčenko nuo 2014 metų vasaros laikoma Maskvos areštinėje „Matrosskaja tišina“. Gruodžio 13 dieną ji paskelbė bado streiką prieš laikymą areštinėje. Jos advokatai prašo pakeisti jai taikomą kardomąjį režimą į namų areštą.

„Aš išsiunčiau laišką prezidentui Putinui prašydamas nedelsiant paleisti Nadiją Savčenko, taip pat ir dėl medicinos rodiklių“, – sakė P. Porošenka.

Jis dar sakė prašęs Kijeve besilankančio Italijos premjero Matteo Renzi, susitikus su V. Putinu, iškelti N. Savčenko paleidimo klausimą.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi