Pasaulyje

2015.03.04 09:38

Irako vyriausybės pajėgų puolimas Tikrite stringa

BNS 2015.03.04 09:38

Irako vyriausybės pajėgos antradienį artėjo prie Tikrito miesto, tęsdamos iki šiol didžiausią savo operaciją prieš džihadistų judėjimą „Islamo valstybė“ (IS), bet jų puolimą lėtino kovotojų snaiperiai ir minos.

Irako vyriausybės pajėgos antradienį artėjo prie Tikrito miesto, tęsdamos iki šiol didžiausią savo operaciją prieš džihadistų judėjimą „Islamo valstybė“ (IS), bet jų puolimą lėtino kovotojų snaiperiai ir minos.

Siekdama atkovoti Tikritą, vyriausybės sutelkė 30 tūkst. karių, policininkų, šiitų sukarintų organizacijų ir sunitų genčių narių.

Tikritą nuo pernai birželio laikantys užėmę džihadistai, kurių pajėgos daug mažesnės ir prasčiau ginkluotos, naudoja partizaninio karo taktiką, trikdydami vyriausybės pajėgų puolimą.

„Jie naudoja gatvių kautynių metodus ir snaiperius, todėl mes judame atsargiai ir apgalvotai, o tam reikia daugiau laiko“, – naujienų agentūrai AFP sakė vienas šioje operacijoje dalyvaujantis generolas leitenantas.

Irako pajėgos artėja prie Tikrito trimis kryptimis: į šiaurę ir pietus nuo miesto vyriausybės daliniai atakuoja al Alamo ir ad Dauro priemiesčius, o kitas didelis kontingentas juda iš rytų.

„Esame arti ad Dauro, bet „Daesh“ tebėra centre“, – sakė vienas aukšto rango kariškis, vartodamas arabišką IS akronimą.

Daliniai taip pat juda įvairiomis kitomis kryptimis, o kariuomenės šaltiniai sakė, kad IS kovotojus planuojama apsupti ir apsiausti.

Džihadistai antradienį paskelbtame radijo pranešime nurodė, kad vienas jų pajėgose kovojęs JAV pilietis įvykdė mirtininko išpuolį prieš irakiečių pajėgas netoli Samaros – kito didelio miesto Salahudino provincijoje.

Tas mirtininkas buvo įvardytas kaip Abu Dawudas al Amriki. Grupuotė paskelbė jo nuotrauką, kurioje tas kovotojas buvo užsidengęs veidą kauke.

Ši vyriausybės pajėgų operacija yra didžiausia nuo tada, kai Bagdadas pradėjo vaduoti teritorijas, užgrobtas džihadistų praeitą vasarą, o jos pradžią sekmadienį paskelbė premjeras Haideras al Abadi.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.