Naujienų srautas

Pasaulyje2012.12.27 07:53

EK remia Interpolo pastangas kovoti su nusikaltimais gamtai

Europos Komisija ketina skirti beveik du milijonus eurų Interpolui ir taip paremti jo pastangas kovoti su nusikaltimais laukinei gamtai.

Europos Komisija ketina skirti beveik du milijonus eurų Interpolui ir taip paremti jo pastangas kovoti su nusikaltimais laukinei gamtai.

Didžiausia pasaulyje kriminalinės policijos organizacija prisideda prie projekto, kuriuo siekiama ginti pasaulio gamtos išteklius nuo neteisėtos tarptautinės prekybos laukine flora ir fauna.

Europos Komisijos teigimu, nusikaltimai laukinei gamtai retai pastebimi, tačiau jų poveikis – pasaulinio masto. Ekspertai atkreipia dėmesį, kad  neteisėta prekyba dramblio kaulu ir raganosio ragais šį dešimtmetį pasiekė didžiausią mastą, taip pat padaryta žalos nykstančioms gyvūnų rūšims ir atogrąžų medienos ištekliams. Pasak specialistų, tai lemia biologinės įvairovės mažėjimą.

Komisijos nuomone, Interpolui skiriamas finansavimas turėtų paskatinti tarptautinį bendradarbiavimą  ir padėti efektyviau kovoti su nusikaltėliais, kurie iš neteisėtos prekybos uždirba milijonus.

Kovos su nusikaltimais laukinei gamtai projekte dalyvauja tokios organizacijos kaip Interpolas, Jungtinės Tautos ar Pasaulio bankas.            

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi