Naujienų srautas

Pasaulyje2015.03.03 22:10

Kijevas: Ukrainos ir Rusijos santykiai gali pagerėti tik grąžinus aneksuotą Krymą

BNS 2015.03.03 22:10

Ukrainos ir Rusijos santykių normalizuoti tikriausiai nebus įmanoma, jeigu Maskva negrąžins Kijevui aneksuoto Krymo, antradienį pareiškė Ukrainos užsienio reikalų ministras Pavlo Klimkinas.

Ukrainos ir Rusijos santykių normalizuoti tikriausiai nebus įmanoma, jeigu Maskva negrąžins Kijevui aneksuoto Krymo, antradienį pareiškė Ukrainos užsienio reikalų ministras Pavlo Klimkinas.

P. Klimkinas, tęsiantis dviejų dienų vizitą Japonijoje, taip pat sakė, kad siena tarp Ukrainos ir Rusijos turi būti visiškai uždaryta, siekiant bet kokio sprendinio ginkluotame konflikte tarp Kijevo vyriausybės ir Rytų Ukrainos prorusiškų separatistų.

Ministras pakartojo savo vyriausybės poziciją tuo metu, kai konflikto šalys daugmaž laikėsi trapių paliaubų, paskelbtų pagal praeitą mėnesį Minske sudarytą susitarimą. Tačiau Kijevas teigia, kad kovotojai separatistų tvirtovėje Donecke ruošiasi naujiems susirėmimams su vyriausybės pajėgomis.

„Negalėtų būti nė menkiausios galimybės normalizuoti arba grąžinti į įprastas vėžes Ukrainos ir Ukrainos santykius, jeigu nebūtų grįžta prie ankstesnės padėties ir nebūtų atkurtas visiškas Ukrainos suverenumas Kryme“, – P. Klimkinas sakė žurnalistams Tokijuje.

Rusija tą Juodosios jūros pusiasalį aneksavo beveik prieš metus.

„Būtina išankstinė sąlyga bet kokiam veiksmingam galutiniam sprendiniui – visiškas Ukrainos ir Rusijos sienos uždarymas“, – pabrėžė P. Klimkinas.

„Kadangi viskas, kas destabilizuoja padėtį Donecke ir Luhanske – samdiniai, pinigai, ginklai, sunkioji ginkluotė ir, be abejo, „maištingi“ Rusijos kariai – atkeliavo per Rusijos ir Ukrainos sieną“, – sakė jis.

„Nuo pat pradžių pabrėžėme, kad siekiame taikaus sprendinio. Tačiau Ukrainos teritoriniam vientisumui ir suverenumui apginti naudosime bet kokias priemones“, – perspėjo diplomatijos vadovas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi