Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Tarptautinės konferencijos dalyviai Briuselyje ieškos būdų sustabdyti Ebolos karštinę

ELTA2015.09.08 13:45

Antradienį Ebolos karštinės paveiktų Vakarų Afrikos šalių lyderiai susitinka Briuselyje. Čia organizuojamoje tarptautinėje konferencijoje bus ieškoma būdų, kaip galutinai sustabdyti ligos plitimą ir užtikrinti 5 mlrd. dolerių pagalbą nukentėjusioms šalims, skelbia „EUbusiness“.

Antradienį Ebolos karštinės paveiktų Vakarų Afrikos šalių lyderiai susitinka Briuselyje. Čia organizuojamoje tarptautinėje konferencijoje bus ieškoma būdų, kaip galutinai sustabdyti ligos plitimą ir užtikrinti 5 mlrd. dolerių pagalbą nukentėjusioms šalims, skelbia „EUbusiness“.

Liberijos, Siera Leonės ir Gvinėjos prezidentai susitiks su aukščiausiais Europos Sąjungos (ES) pareigūnais. Jungtinių Tautų (JT) atstovai teigia, kad susitikimas bus labai įtemptas ir kupinas iššūkių.

Nuo 2013 metų gruodį Pietų Gvinėjoje prasidėjusios karštinės epidemijos mirė daugiau nei 9,5 tūkst. žmonių. Nors dabar naujų atvejų ir sumažėjo, tačiau kai kuriuose regionuose vis dar kovojama su siautėjančia liga.

Konferencijoje Briuselyje lankysis ES, JAV, Kinijos, Kubos ir Australijos pareigūnai bei atstovai iš JT, Pasaulio Banko ir kitų organizacijų. Nors ir pripažįstama, kad Ebolos karštinė nuslūgo, bijoma, jog ji gali išplisti į kitas Afrikos valstybes ar Europą.

Kol kas tarptautinė bendruomenė žadėjo suteikti 4,9 mlrd. dolerių finansinės pagalbos, bet Vakarų Afriką pasiekė tik 2,4 mlrd. dolerių. Į konferencijos darbotvarkę įtrauktas ir Vakarų Afrikos ekonomikos atgaivinimo planas.

V. P. Andriukaitis: eliminuoti ir užtikrinti, kad nepasikartotų

Per aukšto lygio konferenciją dėl Ebolos karštligės antradienį Briuselyje už sveikatą atsakingas Lietuvos deleguotas eurokomisaras Vytenis Povilas Andriukaitis paragino tarptautinę bendruomenę išlaikyti kovos su virusu pajėgumus kol jis nebus visiškai eliminuotas ir daryti viską, kad tokios epidemijos ateityje nepasikartotų.

„Turime tęsti kovą kol virusas nebus visiškai eliminuotas. Tačiau mūsų veiksmai neturi tuo baigtis. Privalome užtikrinti, kad tokio mąsto krizės nepasikartotų ateityje. Pasiruošimas atremti epidemijas ateityje yra mūsų bendra atsakomybė,“ – konferencijoje kalbėjo V. P. Andriukaitis, lapkritį lankęsis Ebolos krečiamose Vakarų Afrikos valstybėse.

Pasak komisaro, siekiant užkirsti kelią virusui, reikia diegti elementarias infekcijos užkardymo priemones: vietos sanitariją, kanalizaciją, vandentiekį, šviesti visuomenę, kurti tarptautinius reikalavimus atitinkančią sveikatos apsaugos sistemą.

Jis išreiškė viltį, kad praėjusią savaitę paskelbti teigiami pirminiai vakcinos prieš Ebolą „Favipiravir“ bandymų rezultatai pasitvirtins tolimesniuose etapuose. Tokiu būdu metų pabaigoje būtų galima pradėti masinį vakcinos platinimą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.