Pasaulyje

2015.03.02 22:37

Ženevoje susitiko J. Kerry ir S. Lavrovas

Jungtinių Valstijų valstybės sekretorius Johnas Kerry ir Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas susitiko Ženevoje. Tarp pagrindinių temų – ir vėl padėtis Rytų Ukrainoje, kur paliaubos trapios.

Jungtinių Valstijų valstybės sekretorius Johnas Kerry ir Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas susitiko Ženevoje. Tarp pagrindinių temų – ir vėl padėtis Rytų Ukrainoje, kur paliaubos trapios.

J. Kerry neseniai S. Lavrovą buvo papeikęs už tai, kad šis esą meluoja į veidą dėl Rusijos veiksmų kare.

Jungtinės Tautos patikslino per visą karą žuvusiųjų skaičių – jis jau didesnis nei šeši tūkstančiai.

Tuo metu Briuselyje po poros valandų susitiks Ukrainos ir Rusijos energetikos ministrai. Tarpininkaujant Europos Sąjungai, jie derėsis dėl tolesnio dujų tiekimo. „Gazpromas“ sako, kad paskutinės Ukrainos pervestos sumos – 15 milijonų dolerių – nebeužtenka, o be avanso dujų netieks.

Europos Komisijos vicepirmininkas tarpininkaus, kad šalys susitartų dėl ilgalaikės sutarties, kuri turėtų pakeisti dabartinę, kuri suderėta dar gruodį ir turėjo galioti iki kovo.

Stebėtojai nesibaimina tiekimo į vakarus sutrikimų, nes net kariaudamos šalys nemažino srauto Europai, kai nuo birželio iki gruodžio Rusija buvo išjungusi dujas pačiai Ukrainai.

Tačiau įtampą padidino ginčas, kas turėtų mokėti už dujas separatistų rajonams: „Gazpromas“ pradėjo tiekti jas aplenkdamas Kijevą, bet reikalauja iš jo užmokesčio. Ukraina mokėti nenori, nes esą negali patikrinti suvartojamų kiekių.

JAV nesusijusios su „spalvotomis revoliucijomis“ ir tikisi santykių su Rusija gerinimo

J. Kerry susitikime pareiškė, kad Vašingtonas neorganizuoja „spalvotų revoliucijų“ jokioje šalyje.

„Mes nesame įsitraukę į spalvotas revoliucijas“, – pareiškė J. Kerry spaudos konferencijoje Ženevoje.

„Mes tikimės, kad vis tiek galime grįžti į efektyvesnio bendradarbiavimo su Rusija laikus“, – sakė jis, kalbėdamas apie Rusijai taikomas sankcijas.

„Pastaraisiais mėnesiais buvo pažeidinėjamas valstybių suverenumas ir teritorinis vientisumas, todėl buvo įvestos sankcijos“, – kalbėjo JAV diplomatijos vadovas.

„Sankcijos, akivaizdu, stipriai paveikė Rusiją“, – kalbėjo J. Kerry ir pridūrė, kad jos nėra prieš Rusijos žmones.
 
Pasak jo, dėl ekonominių sankcijų Rusijoje šiemet gali prasidėti recesija, pastebimas kapitalo nutekėjimas ir rublio kurso kritimas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.