Naujienų srautas

Pasaulyje2015.03.02 14:31

JAV valstybės sekretorius J. Kerry: neturime slaptos informacijos apie B. Nemcovo nužudymą

BNS 2015.03.02 14:31

JAV neturi jokios slaptos informacijos apie tai, kas nužudė Rusijos opozicijos politiką Borisą Nemcovą, pareiškė JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry.

JAV neturi jokios slaptos informacijos apie tai, kas nužudė Rusijos opozicijos politiką Borisą Nemcovą, pareiškė JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry.

„Ne, mes neturime jokios informacijos ir bet kokiu atveju mes nieko negalėtume komentuoti“, – „Politico“ cituoja aukštą JAV pareigūną.

Jis kartojo pasaulio lyderių išreikštą mintį apie skaidraus ir greito žmogžudystės tyrimo būtinybę.

„Mes tikimės, kad bus atliktas išsamus, skaidrus, realus tyrimas ne tik dėl to, kas šaudė, bet ir kas, jeigu taip buvo, užsakė šią žmogžudystę“, – sakė J.Kerry.

Borisas Nemcovas buvo aštrus Rusijos prezidento Vladimiro Putino kritikas. Jį keturios kulkos pakirto vėlyvą penktadienio vakarą. Kai kurie jo sekėjai iš karto pirštu pradėjo baksnoti į V.Putiną, kuris taip pat suskubo pasmerkti žmogžudystę.

„Širdimi mes esame su Rusijos žmonėmis. Šis asmuo buvo labai suinteresuotas geresniais Rusijos ir pasaulio santykiais. Jis daug dirbo, kad pagerintų JAV ir Rusijos santykius. Jis buvo aktyvistas, įsitraukęs pats ir sudominęs kitus. Mus labai nuliūdino jo žmogžudystė ir mes tikimės, kad Rusijos valdžia padės įvykdyti skaidrų tyrimą, kuris yra būtinas siekiant išsiaiškinti, kas slypi už šio nusikaltimo“, – sakė jis.

Kalifornijos senatorė Dianne Feinstein sakė, kad pagrindinis galvosūkis yra išsiaiškinti, ar žmogžudystė yra susijusi su Vladimiru Putinu.

„Ar Putinas ją palaimino, ar ne, ar jis apie tai žinojo, o gal tai buvo jo draugai arba kariuomenės vadovai – palaukime ir tai mums ilgainiui paaiškės“, – sakė ji.

Ji pabrėžė, kad B.Nemcovas buvo nužudytas labai įtemptu laikotarpiu, kai yra siekiama paliaubų Ukrainoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi