Naujienų srautas

Pasaulyje2015.03.02 12:06

G. Kasparovas: viltys dėl taikaus politinio perėjimo Rusijoje išblėso su B. Nemcovo žūtimi

ELTA 2015.03.02 12:06

Kremliaus kritiko Boriso Nemcovo žmogžudystė nuslopino bet kokią taikaus politinio perėjimo Rusijoje viltį, įsitikinęs buvęs pasaulio šachmatų čempionas, garsus Kremliaus kritikas Garis Kasparovas, skelbia „Moscow Times“.

Kremliaus kritiko Boriso Nemcovo žmogžudystė nuslopino bet kokią taikaus politinio perėjimo Rusijoje viltį, įsitikinęs buvęs pasaulio šachmatų čempionas, garsus Kremliaus kritikas Garis Kasparovas, skelbia „Moscow Times“.

JAV gyvenantis G. Kasparovas kalbėjo apie niūrią Rusijos politinės opozicijos perspektyvą po to, kai B. Nemcovas buvo nušautas Maskvos centre.

„Borisas tikėjosi, kaip matome bergždžiai, taikios politinio perėjimo formos prie normalios, civilizuotos ir demokratinės vyriausybės“, – sekmadienį kalbėjo garsus šachmatininkas, pridūręs, kad nemato galimybės, jog Rusija galėtų pereiti nuo Vladimiro Putino brutalios diktatūros prie kažko švelnesnio, kaip prieš 10 metų.

G. Kasparovas palaiko B. Nemcovo šalininkus, kurie įtaria, kad už šios žmogžudystės stovi Rusijos vyriausybė.

„Tai ženklas visiems, kurie vykdo opozicinę veiklą, kad visos lažybos baigtos. Negaišime laiko jus patraukdami baudžiamojon atsakomybėn, dėdamiesi, kad gerbiame teisinę valstybę. Mes paprasčiausiai jus pašalinsime“, – kalbėjo G. Kasparovas.

Jis pažymėjo, kad gyvendamas JAV jis nesinaudoja apsauginių paslaugomis ir nejaučia, kad jo gyvybė būtų pavojuje. Jis taip pat sakė negrįšiąs į Maskvą ir netgi į antradienį vyksiančias B. Nemcovo laidotuves.

„Neperku bilieto į vieną pusę“, – pridūrė garsus Kremliaus kritikas.
Paklaustas, ar turi bet kokią politinę strategiją, vesiančią jį į priekį, G. Kasparovas atsakė: „Neturiu jokios strategijos. Tai – ne šachmatų žaidimas. Šachmatuose yra taisyklės“.

Jis tvirtino, kad Rusijoje mažai vietos politinių aktyvistų manevrams, ką jau kalbėti apie politinę strategiją. „Kokia strategija, jei gali būti nužudytas?“ – klausė G. Kasparovas.

Jis taip pat sakė, kad B. Nemcovas ketino išleisti ataskaitą, įrodančią Rusijos pajėgų dalyvavimą Rytų Ukrainoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi