Pasaulyje

2019.04.02 20:33

Britanijos premjerė Theresa May sieks ilgesnio „Brexito“ atidėjimo

atnaujinta 21:45
BNS2019.04.02 20:33

Jungtinės Karalystės ministrė pirmininkė Theresa May antradienį pareiškė, kad Britanija sieks, jog jos išstojimo iš Europos Sąjungos terminas būtų dar kartą „trumpam“ pratęstas.

Tokiu būdu bus siekiama suteikti daugiau laiko pritarti „Brexito“ sutarčiai, nors įstatymų leidėjai šį dokumentą jau yra triskart atmetę.

„Išstoti su sutartimi yra geriausias sprendinys“, – kalbėdama savo rezidencijoje Dauningo gatvėje pareiškė Th. May, pasibaigus septynias valandas trukusiam nepaprastajam pasitarimui su kabineto ministrais.

„Mums reikės tolesnio pratęsimo (procesui pagal ES sutarties) 50-ąjį straipsnį – kiek įmanoma trumpesnio ir pasibaigsiančio, kai priimsime („Brexito“) sutartį“, – pridūrė ji.

Th. May taip pat pasisiūlė susitikti su pagrindinės opozicinės Leiboristų partijos vadovu Jeremy Corbynu tartis dėl „Brexito“ plano, siekiant įveikti įstatymų leidėjų pasipriešinimą sutarčiai.

Premjerė siekia, jog „Brexito“ procesas būtų pratęstas ne ilgiau kaip iki gegužės 22 dienos, kad JK nereikėtų dalyvauti Europos Parlamento rinkimuose.

Britanija privalo iki balandžio 12 dienos pateikti Briuseliu planą dėl tolesnių veiksmų arba išstoti be jokios sutarties.

Anksčiau buvo planuota, kad Britanija iš Bendrijos pasitrauks kovo 29-ąją, bet ES lyderiai sutiko šį terminą atidėti, siekdami išvengti staigaus ir chaotiško 46 metus trukusios JK narystės nutraukimo.

Th. May pabrėžė, jog 27 ES šalių lyderiai reikalaus paaiškinti, kodėl „Brexitas“ turėtų būti dar kartą atidėtas. Tokiam žingsniui būtų reikalingas vienbalsis Bendrijos lyderių pritarimas.

„Mums reikia aiškiai pasakyti, kam reikalingas šis pratęsimas – kad užsitikrintume, jog išstosime laiku ir tvarkingai, – aiškino premjerė. – Šie debatai, šis susiskaldymas nebegali tęstis daug ilgiau.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt