Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Estijoje rinkimus laimėjo valdančioji premjero partija

ELTA 2015.09.08 13:45

Estijos valdančioji Reformų partija laimėjo parlamento rinkimus, skelbia BBC. Premjeras Taavi Roivas, kurio partija gavo 30 vietų, turės sudaryti koaliciją 101 nario parlamente.

Estijos valdančioji Reformų partija laimėjo parlamento rinkimus, skelbia BBC. Premjeras Taavi Roivas, kurio partija gavo 30 vietų, turės sudaryti koaliciją 101 nario parlamente.

Rinkimų rezultatai sudavė smūgį Centro partijai, siejamai ryšiais su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu. Šiai partijai buvo pranašaujama didelė sėkmė.
„Reformų partija – 2015 m. parlamento rinkimų nugalėtoja“, – su ETV televizija džiugia žinia pasidalijo T. Roivas.

Šalies premjero partija surinko 27,7 proc. visų suskaičiuotų balsų. 2011 m. rinkimuose ši partija buvo surinkusi kiek daugiau balsų – 28,6 proc.

Prorusiška Centro partija pelnė 24,8 proc. rinkėjų palaikymą. Iš viso partija užsitikrino 27 vietas parlamente. Socialdemokratai – Reformų partijos partnerė – surinko 15,2 proc. balsų.

Analitikai pastebi, kad premjero partija gali susidurti su sunkumais, formuojant naująją koaliciją, kadangi parlamentas padalytas į šešias partijas, o ne į keturias, kaip būta anksčiau.

„Pro Patria“ ir „Res Publica“ sąjunga rinkimuose pelnė 13,7 proc. ir užsitikrino 14 vietų parlamente. Dvi naujos partijos – Estijos liaudies partija ir Laisvoji partija – perlipo reikiamą 5 proc. barjerą. Liaudies partija užsitikrino 7 vietas parlamente, o Laisvoji – 8.

T. Roivas, paklaustas, ar svarstys valdančiosios koalicijos sudarymo klausimą su Rusijai simpatizuojančia Centro partija, atsakė: „Žinoma, ne“.

Jis antrino Britanijos gynybos sekretoriui Michaelui Fallonui ir taip pat išreiškė susirūpinimą, kad Rusija galėtų siekti destabilizuoti bet kurią buvusią sovietinę šalį, kaip tą padarė Ukrainoje.

Centro partijos lyderis Edgaras Saavisaras palankiai vertina santykius su Maskva ir netgi anksčiau sakė, kad Rusijos įvykdyta Krymo aneksija galėtų būti teisėta.

Maždaug ketvirtadalis Estijos gyventojų yra etniniai rusai. Dauguma jų – Centro partijos šalininkai.

Be kita ko, šiemet estai pirmą kartą savo balsą galėjo atiduoti internetu. Tą padarė net 176 491 rinkėjas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi