Pasaulyje

2019.04.02 17:07

NATO vadovas patvirtino planus dėl JAV karinės technikos sandėlio Lenkijoje

BNS2019.04.02 17:07

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas pirmadienį sakė, kad NATO narės skirs 260 mln. dolerių (231,4 mln. eurų) JAV karinės technikos išankstinio dislokavimo sandėlių kompleksui Povidzo oro pajėgų bazėje Lenkijos centro vakaruose, didėjant nuogąstavimams dėl vis agresyvesnės Rusijos, nurodė Lenkijos visuomeninis radijas.

„Ši investicija į infrastruktūros projektą centrinėje Lenkijoje yra platesnių pastangų didinti kariuomenės mobilumą dalis“, – per pirmadienio spaudos konferenciją NATO būstinėje Briuselyje sakė J. Stoltenbergas.

„Iš anksto dislokuodami techniką padidinsime mūsų pajėgų parengtį”, – pridūrė jis.

J. Stoltenbergas taip pat sakė, kad šis „didelis, reikšmingas investicijų“ projektas „taip pat parodo, kaip NATO dirba su JAV, nes tai yra dvišalis JAV buvimas,… paremtas NATO investicija, naudinga NATO, naudinga mums visiems“.

Naujajame objekte turėtų būti saugomos šarvuotosios mašinos, šaudmenys ir ginklai vienai karių brigadai.

JAV dienraštis „The Wall Street Journal“ praeitą mėnesį rašė, kad šis žingsnis atitinka Vašingtono strategiją greitai dislokuoti karius Europoje Rusijos įsiveržimo atveju.

Sandėlių komplekso statybos darbai prasidės vasarą ir truks dvejus metus, rašė laikraštis.

Po Maskvos 2014 metais įvykdytos Ukrainos Krymo regiono aneksijos baiminantis Rusijos agresijos, NATO per 2016 metų liepos viršūnių susitikimą Varšuvoje nusprendė Lenkijoje ir trijose Baltijos valstybėse dislokuoti keturis rotuojamus tarptautinius batalionus.

Varšuva pastaraisiais mėnesiais dėjo intensyvias pastangas dėl didesnio JAV karių kontingento rytiniame NATO sparne.

Praėjusį mėnesį Lenkija paminėjo narystės šiame Vakarų kariniame aljanse dvidešimtmetį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt