Naujienų srautas

Pasaulyje2019.04.02 16:28

Ataskaita: pernai 113 mln. žmonių patyrė itin didelį maisto stygių

ELTA 2019.04.02 16:28

Praėjusiais metais daugiau kaip 113 mln. žmonių 53 šalyse patyrė itin didelį maisto stygių, teigiama antradienį paskelbtoje pasaulinėje ataskaitoje apie maisto krizes.

Ataskaitos duomenimis, blogiausia padėtis buvo Jemene, Konge, Afganistane, Etiopijoje, Sirijoje, Sudane, Pietų Sudane ir Šiaurės Nigerijoje.

Lyginant su 2017 metais, pernai itin didelį maisto stygių patyrusių žmonių skaičius buvo 11 mln. mažesnis - sumažėjo nuo 124 mln. iki 113 mln. Tačiau, pasak Jungtinių Tautų Maisto ir žemės ūkio organizacijos (FAO) vadovo Josė Graziano da Silvos, šis skaičius „vis dar yra per didelis“.

„Norint iš tikrųjų įveikti badą, reikia kovoti su pagrindinėmis priežastimis: konfliktais, nestabilumu, su klimatu susijusiais ekstremaliais reiškiniais“, - sakė JT Pasaulio maisto programos (WFP) vykdomasis direktorius Davidas Beasley'is.

Prie ataskaitos rengimo prisidėjo FAO, WFP ir Europos Sąjunga.

Rugsėjį paskelbtoje kitoje JT agentūrų ataskaitoje, kurioje plačiau apibrėžiama bado sąvoka, buvo teigiama, kad 2017 metais apytikriai 821 mln. žmonių pasaulyje (vienas iš devynių pasaulio gyventojų) neturėjo pakankamai maisto.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi