Pasaulyje

2019.04.02 16:19

Estijos prezidentė per kelionę į Rusiją nori susitikti Putinu

BNS 2019.04.02 16:19

Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid per vėliau šį mėnesį įvyksiančią kelionę į Maskvą taip pat nori susitikti su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu.

Estijos prezidentės patarėjas viešiesiems ryšiams Taavi Linnamae sakė, kad antradienį iš Estijos ambasados Maskvoje Rusijos užsienio reikalų ministerijai buvo perduota oficiali nota, kuria teiraujamasi dėl galimybės per planuojamą vizitą surengti abiejų valstybių vadovų susitikimą.

„Tai absoliučiai įprasta diplomatinė praktika“, – naujienų agentūrai BNS sakė T. Linnamae. Jis pridūrė, kad abu prezidentai tikrai turėtų pakankamai temų aptarimui.

Estijos prezidentūra praėjusios savaitės pabaigoje paskelbė, kad K. Kaljulaid balandžio 18 dieną su darbo vizitu lankysis Maskvoje, kur atidarys renovuotą istorinį estų ambasados pastatą.

„Maskvoje veikia pirmoji istorijoje mūsų valstybės atstovybė užsienyje ir dabar ji yra viena didžiausių ir svarbiausių... pasiuntinybių. Tai mūsų diplomatijos priešakinė linija“, – tuo metu sakė prezidentės patarėjas užsienio politikos klausimais Lauri Kuusingas.

Pasak jo, tarp vizito tikslų – noras padėkoti žmonėms, kasdien esantiems užsienio politikos priešakyje ir ginantiems Estijos interesus bei Estijos piliečių teises.

Estijos ambasada Maskvoje yra istoriniame miesto centre, visai netoli Kremliaus, Arbato aikštės ir Konservatorijos, ir nuo pat pradžių veikė tame pačiame pastate. Pirmąjį ambasadorių Maskvoje Estija paskyrė 1921 metų vasarį; Estijos ambasada tapo viena pirmųjų pasiuntinybių bolševikų Rusijoje ir jos naujojoje sostinėje.

Ambasados renovacijos darbų projektavimas prasidėjo 2014 metais, o statybos darbai buvo pradėti 2016 metų rudenį.

Praėjusį kartą Rusijoje apsilankęs Estijos prezidentas yra Toomas Hendrikas Ilvesas. Vizitas įvyko 2011 metais, kai jis dalyvavo Sankt Peterburgo Šv. Jono liuteronų bažnyčios atšventinime.