Pasaulyje

2012.12.23 15:32

Japonijos imperatorius Akihito švenčia 79-ąjį gimtadienį

ELTA2012.12.23 15:32

Japonijos imperatorius Akihito sekmadienį švenčia savo 79-ąjį gimtadienį. Ta proga jis patikino šalies gyventojus, kad sveiksta po širdies operacijos, praneša agentūra AFP.

Japonijos imperatorius Akihito sekmadienį švenčia savo 79-ąjį gimtadienį. Ta proga jis patikino šalies gyventojus, kad sveiksta po širdies operacijos, praneša agentūra AFP.

Monarchas japonams pasirodė įstiklintame savo rūmų balkone. Mano operacija vasarį „sukėlė nerimo daugeliui žmonių“, kalbėjo Akihito. Tačiau dabar esą jis gyvena normalų gyvenimą kaip ir anksčiau. Prieš tai spaudos konferencijoje imperatorius sakė vėl galintis žaisti tenisą.

Gimtadieniui skirtoje kalboje Akihito tai pat prisiminė pragaištingo žemės drebėjimo ir cunamio, užklupusio šalį 2011 metų kovą, aukas. „Aš melsiuos už visų japonų laimę, ypač tų, kurie nukentėjo nuo katastrofos“, - sakė jis.

Japonijos imperatoriui vasarį buvo atlikta keturias valandas trukusi širdies operacija. Po jos jis su žmona Michiko keliavo po Japoniją, o gegužę dalyvavo britų karalienės Elizabeth II įžengimo į sostą 60-ojo jubiliejaus iškilmėse.

Japonijos Imperatorių Akihito gimtadienio ir šalies Nacionalinės šventės proga savo ir visos Lietuvos žmonių vardu pasveikino ir Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Valstybės vadovė palinkėjo Imperatoriui ir jo šeimai laimės, džiaugsmingų akimirkų ir daug sveikatos, o Japonijai ir jos žmonėms – taikos, ramybės ir gerovės.

„Tikiu, kad Lietuvos ir Japonijos dvišalis bendradarbiavimas, politiniai, ekonominiai ir kultūriniai ryšiai ir toliau bus nuosekliai plėtojami bei dar labiau suartins mūsų valstybes ir žmones“, – sveikinime teigia Prezidentė.

Šalies vadovė taip pat pasveikino Imperatorių su artėjančiais Naujaisiais metais ir nuoširdžiai palinkėjo, kad jie būtų kupini klestėjimo ir džiaugsmo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt