Pasaulyje

2019.04.02 15:34

Žiniasklaida: Saudo Arabija nužudyto Khashoggio vaikams sumokės milijonines kompensacijas

ELTA2019.04.02 15:34

Saudo Arabija, anot žiniasklaidos, nužudyto žurnalisto Jamalo Khashoggio vaikams sumokės milijonines kompensacijas. „Washington Post“ rašo, kad kiekvienas iš keturių vaikų jau gavo po namą Saudo Arabijos Džidos mieste, kurio vertė - iki 4 mln. dolerių (3,6 mln. eurų). Du sūnūs ir dvi dukterys, be to, kas mėnesį gaus mažiausiai 10 000 dolerių.

Saudo Arabijos vadovybė nori pasiekti ilgalaikį susitarimą su nužudyto vyriausybės kritiko šeima, rašo „Washington Post“, kuriame yra dirbęs J. Khashoggis. Taip esą norima užtikrinti, kad šeima ir toliau susilaikytų nuo viešų komentarų apie nužudymą.

Remiantis straipsniu, J. Khashoggio vyriausiasis sūnus Salahas nori ir toliau gyventi karalystėje. Kiti vaikai gyvena JAV ir gali prabangius namus parduoti.

J. Khashoggis buvo nužudytas spalio 2-ąją Saudo Arabijos konsulate Stambule. Tik po kelių savaičių neigimo Rijadas, spaudžiamas užsienio, pripažino, kad vyriausybės kritiką nužudė Saudo Arabijos agentai.

Daugelis klausimų šioje byloje dar neatsakyta. Iki šiol, pavyzdžiui, nebuvo išsiaiškinta, kaip su žurnalisto nužudymu susijęs kronprincas Mohammedas bin Salmanas. JAV Senatas, remdamasis žvalgybos duomenimis, dėl J. Khashoggio nužudymo kaltina sosto įpėdinį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt