Pasaulyje

2019.04.02 15:28

Jungtinių Tautų vadovas įspėja dėl didėjančios neapykantos musulmonams

ELTA 2019.04.02 15:28

Egipte lankydamasis Jungtinių Tautų (JT) generalinis sekretorius Antonio Guterresas antradienį įspėjo dėl didėjančios neapykantos musulmonams.

„Visame pasaulyje matome, kad nuolat didėja neapykanta musulmonams, antisemitizmas, rasizmas ir ksenofobija“, - sakė JT vadovas.

Azharo mečetėje Kaire kalbėdamas A. Guterresas paminėjo 50 žmonių gyvybių pareikalavusias šaudynes dviejose Naujosios Zelandijos mečetėse, įvykdytas kovo 15 d., ir 2018 metais Pitsburgo sinagogoje surengtas šaudynes, per kurias žuvo 11 žmonių.

JT generalinis sekretorius taip pat įspėjo dėl neapykantą kurstančių kalbų padažnėjimo. „Matome, kad neapykantą kurstančios kalbos plinta liberalios demokratijos visuomenėse, taip pat ir autoritarinėse valstybėse“, - sakė A. Gutteresas.

„Šiuo sunkumų ir susiskaldymo laikotarpiu, privalome laikytis išvien ir ginti vieni kitus. Niekas nepateisina terorizmo ir tampa ypatingai bjauru, kai yra pasitelkiama religija. Privalome laikytis ir skatinti žmogiškąjį orumą ir visuotines žmogaus teises“, - pridūrė generalinis sekretorius.