Naujienų srautas

Pasaulyje2015.02.28 11:20

EESRK pirmininkas: B. Nemcovo nužudymas – nerimą keliantis simptomas visuomenei

BNS 2015.02.28 11:20

Boriso Nemcovo nužudymas yra itin didelį nerimą keliantis faktas, rodantis, kad visuomenė serga, mano Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto (EESRK) pirmininkas a`as.

Boriso Nemcovo nužudymas yra itin didelį nerimą keliantis faktas, rodantis, kad visuomenė serga, mano Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto (EESRK) pirmininkas Henri Malosse`as.

„Smurtą gimdo ir Rusijoje, ir čia, pas mus, viešpataujantis didelės įtampos klimatas, tai palanki terpė tokio pobūdžio aktams, kad ir kokios būtų jų priežastys. Tai dar vienas itin didelį nerimą keliantis ženklas, kad įtampa, kurią didina viena ir kita šalis, skatina konfrontaciją ir smurtą visuomenėje tarp opozicijos ir vyriausybės, ir tarp šalių“, – šeštadienį Briuselyje sakė jis.

H.Malosse`o nuomone, minimas nusikaltimas reiškia „ekstremizmo ir nedemokratinės sistemos atgimimą“.

„Borisas Nemcovas, su kuriuo man yra tekę susitikti, nepriklausomai nuo savo privalumų ar trūkumų, buvo matoma persona opozicijoje ir toks politinio lyderio nužudymas gatvėje Maskvos, Paryžiaus ar bet kurio kito miesto centre yra sergančios visuomenės požymis. Man tai kelia didelį nerimą ir aš manau, kad Rusijos visuomenė turi užduoti sau daug klausimų dėl šios žmogžudystės ir to, kaip galima taikstytis su tokia itin pavojinga prievarta“, – pažymėjo H. Malosse'as.

EESRK – Europos Sąjungos (ES) patariamojo organo – pirmininko nuomone, „tai visuomet labai tragiška ... šaliai, kurioje gali štai šitaip žudyti“.

„Tai liūdna. Ir tai verčia mus susimąstyti, taip pat ir (dėl to), kokia informacija mes keičiamės visuomenėje. Joje neretai būna neapykantos žinia, tai veda prie prievartos ir tai negali nekelti nerimo“, – pridūrė jis.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi