Naujienų srautas

Pasaulyje2019.04.02 10:39

Latvija: saugumo tarnybos susidomėjo Naujosios Zelandijos teroristo apsilankymu

LRT.lt 2019.04.02 10:39

Latvijos saugumo tarnyba tiria pranešimus, kad Autralijos pilietis Brentonas Tarrantas, praeitą mėnesį įvykdęs teroro atakas dviejose Naujosios Zelandijos Kraistčerčo miesto mečetėse, galbūt lankėsi šalyje, saugumo tarnyba informavo naujienų agentūrą LETA.

„Saugumo tarnyba gavo informacijos apie šio asmens galimą vizitą Latvijoje. Tarnyba domisi šiuo pranešimu ir daugiau šio klausimo nekomentuos“, - teigė šalies saugumo tarnybos atstovas.

Kraštutinės dešinės ekstremistas B. Tarrantas praeitą mėnesį per teroro atakas dviejose mečetėse nužudė 50 žmonių. Prieš šaudynes jis publikavo 74 puslapių manifestą.

Neseniai Estijos naujienų portalas postimees.ee pranešė, kad B. Tarrantas praeitą gruodį lankėsi Estijoje ir Latvijoje. B. Tarrantas Estiją paminėjo manifeste.

Austrijos vidaus reikalų ministerija ir Estijos policija yra patvirtinusios, kad B. Tarrantas iš Austrijos į Estiją atvyko gruodžio 4 dieną. Čia jis išsinuomavo automobilį, kuriuo po dienos išvyko į Latvija, kur buvo dvi dienas. Tada B. Tarrantas sugrįžo į Estija, iš kurios vėl vyko į Latviją, tik šįkart autobusu.

„Postimees“ teigimu, B. Tarrantas Baltijos valstybėse praleido apie savaitę.

Žiniasklaidoje taip pat buvo pranešimų, kad dvi dienos iki teroro atakų, B. Tarrantas savo feisbuke pasidalino vaizdo klipu iš Latvijos dainų šventės.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi