Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Pakistane iš kalėjimo pabėgo lietuvio ir dar 9 alpinistų nužudymu kaltinamas kovotojas

BNS2015.09.08 13:45

Pakistane penktadienį iš kalėjimo pabėgo kovotojas, kaltinamas 2013-aisiais šalies šiaurėje žiauriai nužudęs 10 užsieniečių alpinistų, tarp jų ir vieną lietuvį, pranešė pareigūnai.

Pakistane penktadienį iš kalėjimo pabėgo kovotojas, kaltinamas 2013-aisiais šalies šiaurėje žiauriai nužudęs 10 užsieniečių alpinistų, tarp jų ir vieną lietuvį, pranešė pareigūnai.

2013 metų birželio 23-iąją šiaurinėje Pakistano dalyje policininkais apsimetę islamo kovotojai nužudė 10 užsienio alpinistų, tarp jų lietuvį Ernestą Markšaitį, bei jų gidą pakistanietį. Alpinistams kopiant į vieną aukščiausių pasaulio viršukalnių apsimetėliai naktį užpuolė jų stovyklą.

Atsakomybę už išpuolį ant Nanga Parbato šlaitų prisiėmė Pakistano Talibanas, taip keršijęs už JAV bepiločių orlaivių atakas prieš Talibano ir tarptautinio teroristų tinklo „Al Qaeda“ smogikus.

Išpuolis sukrėtė pasaulį ir smarkiai pakenkė Pakistane sparčiai besivystančiam turizmo sektoriui.

Habib-ur-Rehmanas, vienas iš pagrindinių įtariamųjų šioje byloje, sugebėjo pabėgti iš kalėjimo šiauriniame Gilgito mieste penktadienį paryčiais – kartu su dar vienu kaliniu, suimtu dėl kitos atakos prieš saugumo pajėgas.

Kartu su jais mėgino sprukti dar du kaliniai, bet vienas iš jų buvo sučiuptas, o kitas, taip pat kaltintas dalyvavęs Nanga Parbato žudynėse, nukautas.

Pabėgę kovotojai už grotų laukė teismo dėl surengtų žudynių.

Šiaurės Pakistane stūkso vieni aukščiausių pasaulyje kalnų, tarp jų K2 – antroji aukščiausia pasaulyje viršūnė.

Alpinistus vilioja šis regionas, kuriame gausu sunkiai įveikiamų kopimo maršrutų, bet turizmas smarkiai nukentėjo dėl išpuolio Nanga Parbate.

Pirmadienį policija paskelbė įkūrusi specializuotą kalnų policijos dalinį, kuris turės 50 narių ir saugos alpinistus bei žygeivius šiauriniame Gilgito-Baltistano regione.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.