Naujienų srautas

Pasaulyje2015.02.27 10:33

Bangladešo sostinėje žiauriai nužudytas amerikietis tinklaraštininkas

BNS 2015.02.27 10:33

JAV tinklaraštininkas, pagarsėjęs savo pasisakymais prieš religinį fundamentalizmą, buvo mirtinai užkapotas nežinomų užpuolikų Bangladešo sostinėje, penktadienį pranešė policija.

JAV tinklaraštininkas, pagarsėjęs savo pasisakymais prieš religinį fundamentalizmą, buvo mirtinai užkapotas nežinomų užpuolikų Bangladešo sostinėje, penktadienį pranešė policija.

Bangladeše gimęs JAV pilietis Avijitas Roy buvo užpultas ketvirtadienio vakarą, kai su žmona Rafida Ahmed ėjo iš knygų mugės Dakos universitete. Moteris per užpuolimą buvo sunkiai sužeista.

Nežinoma, kas surengė šį išpuolį, bet A. Roy artimieji ir draugai sakė, kad anksčiau jam ne kartą buvo grasinta už jo pasisakymus, nukreiptus prieš religinius fanatikus.

Dėl tinklaraštininko nužudymo atsakomybės neprisiėmė jokia grupuotė.

Vietos policijos viršininkas Sirajulas Islamas naujienų agentūrai „The Associated Press“ sakė, kad žudikai, užpuolę A. Roy ir jo žmoną, kuri taip pat yra tinklaraštininkė, buvo ginkluoti mėsos kapoklėmis.

„Išpuolyje dalyvavo keli žmonės“, – nurodė S. Islamas, pridūręs, kad incidento vietoje buvo rastos dvi kruvinos mėsos kapoklės.

A. Roy rašė populiarų tinklaraštį bengalų kalba „Mukto-mona“ (Laisvas protas), kuriame dažnai skelbdavo straipsnių apie mokslo logiką ir religinį ekstremizmą.

Jo jaunesnis brolis Anujitas Roy sakė, kad Avijitas Roy atvyko į Bangladešą anksčiau šį mėnesį, o kovą planavo grįžti į Jungtines Valstijas.

Panašių išpuolių jau anksčiau yra įvykę Bangladeše – oficialiai pasaulietinėje valstybėje, kur dauguma gyventojų yra musulmonai. Tyrėjai sakė, kad visus tuos išpuolius įvykdė religiniai fanatikai.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi