Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

JAV žvalgybos vadovas akcentavo kibernetinių išpuolių grėsmę

ELTA 2015.09.08 13:45

JAV žvalgybos agentūros užsienio vyriausybių ir nusikaltėlių vykdomas kibernetines atakas įvardijo kaip vieną didžiausių grėsmių šaliai, skelbia BBC.

JAV žvalgybos agentūros užsienio vyriausybių ir nusikaltėlių vykdomas kibernetines atakas įvardijo kaip vieną didžiausių grėsmių šaliai, skelbia BBC.

Jungtinių Valstijų Nacionalinės žvalgybos direktorius Jamesas Clapperis įsitikinęs, kad internetiniai išpuoliai kelia vis didesnę grėsmę JAV ekonominiam konkurencingumui ir nacionaliniam saugumui. Jo biuro atlikta ataskaita rodo, kad Rusijos kariuomenė kūrė kibernetinę komandą, turėjusią vykdyti kibernetinius išpuolius. Ataskaitoje Kinija, Iranas ir Šiaurės Korėja taip pat yra įvardijamos kaip vienos pagrindinių grėsmių.

Ketvirtadienį kalbėdamas Kongreso komitetui, J. Clapperis akcentavo Rusijos atvejį, kuris, anot jo, kelia didžiausią kibernetinę grėsmę JAV interesams. Nacionalinės žvalgybos direktorius nurodė, kad ši grėsmė iš Rusijos vyriausybės yra kur kas didesnė, nei anksčiau manyta. Nacionalinės žvalgybos agentūros direktorius taip pat pridūrė, kad naudos siekiantys nusikaltėliai ir ideologijos vedami programišiai tampa vis aktyvesni.

Per pastaruosius metus prieš JAV buvo surengtos gana didelio masto kibernetinės atakos. Šiaurės Korėja buvo apkaltinta įsibrovusi į „Sony Pictures“ tinklą lapkritį ir nutekinusi slaptos informacijos.J. Clapperis taip pat priminė ir įtariamą Irano išpuolį, pernai įvykdytą prieš Las Vegaso kazino „Sands“ korporaciją.

Tuo metu tariamai „Islamo valstybės“ (IS) grupuotė įsilaužė į JAV kariuomenės socialinio tinklo „Twitter“ ir „Youtube“ paskyras. Vis tik posėdžio metu J. Clapperis pripažino, kad JAV turi savo "puolimo galimybes".

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi