Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Trys „al Jazeera“ žurnalistai sulaikyti dėl bepiločio orlaivio Paryžiuje

BNS 2015.09.08 13:45

Trys televizijos „al Jazeera“ žurnalistai trečiadienį buvo areštuoti Paryžiuje dėl bepiločio orlaivio skraidinimo virš parko miesto vakariniame pakraštyje, pranešė vienas teismo šaltinis.

Trys televizijos „al Jazeera“ žurnalistai trečiadienį buvo areštuoti Paryžiuje dėl bepiločio orlaivio skraidinimo virš parko miesto vakariniame pakraštyje, pranešė vienas teismo šaltinis.

„Pirmasis pilotavo droną, antras filmavo, o trečias stebėjo“, – sakė šaltinis.

Reporteriai buvo suimti po to, kai dvi ankstesnes naktis įvairiose Prancūzijos sostinės vietose buvo pastebėti skraidantys bepiločiai aparatai, tačiau kol kas nėra įrodymų, kad sulaikyti žurnalistai susiję ir su šiais incidentais.

Bepiločius orlaiviu skraidinti virš Prancūzijos sostinės draudžia įstatymai, o žurnalistai praskraidinti orlaivius sugalvojo kaip tik tuo metu, kai šalyje paskelbta padidinta saugumo parengtis dėl praėjusį mėnesį įvykdytų džihadistų išpuolių.

Sulaikytų „al Jazeera“ tarptautinių naujienų padalinio reporterių vardai neatskleidžiami, taip pat nenurodoma, kurių šalių piliečiai jie yra. Pranešta, kad jų amžius – 34, 52 ir 68 metai.

Vienas policijos šaltinis sakė, kad įvykių liudininkai ir saugumo pajėgos naktį iš antradienio į trečiadienį pranešė apie mažiausiai penkis su dronais susijusius incidentus Paryžiaus centre, tačiau nežinoma, ar buvo naudojamas vienas bepilotis orlaivis, ar keli aparatai.

Mažytis orlaivis buvo pastebėtas skraidantis netoli JAV ambasados, šalia Karo muziejaus Invalidų komplekse, prie Eiffelio (Eifelio) bokšto ir keliuose dideliuose Prancūzijos sostinės prospektuose, nurodė šaltinis.

Pareigūnai neįstengė sučiupti šiuos aparatus valdžiusių asmenų arba nustatyti, ar tų skrydžių tikslai yra piktavališki.

Naktį iš pirmadienio į antradienį Paryžiuje taip pat buvo mažiausiai penkis kartus pastebėti skraidantys bepiločiai aparatai.

Pirmųjų pranešimų apie mįslingus bepiločių aparatų skrydžius buvo gauta spalį, kai valstybinė energetikos milžinė EDF pateikė skundą policijai dėl pastebėtų mažų orlaivių, skraidžiusių virš septynių atominių elektrinių.

Panašūs incidentai kartojosi lapkritį: užfiksuota iš viso apie 20 praskridimo virš atominių jėgainių atvejų. Aparatus valdę asmenys nebuvo surasti.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi