Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

NATO pajėgų vadas: Moldova gali būti kitas Rusijos taikinys

BNS 2015.09.08 13:45

Rusija po konflikto Ukrainoje gali atsigręžti į Moldovą, siekdama neleisti šiai šaliai „šlietis prie Vakarų“ , trečiadienį perspėjo NATO pajėgų vyriausiasis vadas.

Rusija po konflikto Ukrainoje gali atsigręžti į Moldovą, siekdama neleisti šiai šaliai „šlietis prie Vakarų“ , trečiadienį perspėjo NATO pajėgų vyriausiasis vadas.

Kalbėdamas per susitikimą su JAV įstatymų leidėjais Kapitolijuje, amerikietis generolas Philipas Breedlove`as sakė, kad Moldova gali tapti kitu Maskvos taikiniu.

„Pirmiausiai turėtume stebėti, kur vykdoma stipri informacinė kampanija – tai ir vyksta Moldovoje bei kitose vietose“, – sakė generolas, atsakydamas į klausimą, kuri šalis po Ukrainos galėtų tapti Rusijos taikiniu.

„Rusijos pajėgos Padniestrėje turi atgrasyti Moldovą nuo šliejimosi prie Vakarų“, – sakė Ph.Breedlove'as per Ginkluotųjų pajėgų komiteto posėdį, turėdamas omenyje prorusišką separatistinį regioną, esantį tarp Moldovos ir Ukrainos.

NATO pajėgų vadas taip pat nurodė, kad Rusijos ir jos palaikomų prorusiškų separatistų konfliktas su Kijevo vyriausybe gali tęstis.

„Nežinau, ar kas nors iš mūsų gali būti užtikrintas, kad (Rusijos prezidentas Vladimiras) Putinas pasiekė savo uždavinius Ukrainoje“, – sakė jis.

Moldova, esanti tarp Ukrainos ir NATO bei ES narės Rumunijos, turi 3,5 mln. gyventojų.

Pernai lapkritį vykusiuose rinkimuose į Moldovos parlamentą proeuropietiškos partijos nedidele persvara įveikė politines jėgas, pasisakančias už glaudesnius ryšius su Rusija.

Didžiosios Britanijos premjeras Davidas Cameronas antradienį taip pat įspėjo, kad Moldova arba Baltijos šalys gali būti kitas Rusijos taikinys po Ukrainos.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi