Naujienų srautas

Pasaulyje2015.02.26 08:28

Austrija patvirtino prieštaringas reformas dėl islamo

ELTA 2015.02.26 08:28

Austrijos parlamentas patvirtino kontraversiškomis laikomas islamo reformas, skelbia BBC.

Austrijos parlamentas patvirtino kontraversiškomis laikomas islamo reformas, skelbia BBC.

Įstatymas, kuriuo iš dalies siekiama pažaboti islamistų radikalėjimą, suteikia šalies musulmonams teisinį saugumą, tačiau draudžia užsienio šalims finansuoti mečetes ir imamus. Islamas yra oficiali religija Austrijoje nuo 1912 m.

Naujos priemonės, pirmą kartą pasiūlytos prieš trejus metus, įtvirtina religines šventes ir imamų apmokymus. Kita vertus, musulmonai tvirtina, kad draudimas užsienio šalims finansuoti mečetes yra nesąžiningas, mat tarptautinė parama gali ir toliau būti teikiama krikščionių ir žydų religijoms. Pasak jų, reformos atspindi paplitusį nepasitikėjimą musulmonais, todėl kai kas planuoja protestuoti prieš tai Konstituciniame teisme.

Austrijos integracijos ministras Sebastianas Kurzas nurodo, kad šios reformos yra labai svarbus etapas Austrijos istorijoje.

„Ko mes norime – tai sustabdyti politinę įtaką ir kontrolę iš užsienio šalių. Norime suteikti islamui galimybę laisvai vystytis mūsų bendruomenėje kartu su mūsų bendromis europietiškomis vertybėmis“, – nurodė S. Kurzas, pridūręs, kad įstatymas nebuvo reakcija į neseniai islamo ekstremistų įvykdytas atakas Prancūzijoje ir Danijoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi