Pasaulyje

2015.02.25 22:29

Baltijos valstybių pašonėje Rusija surengė dideles desantininkų pratybas

BNS2015.02.25 22:29

Apie 2 tūkst. Rusijos desantininkų trečiadienį dalyvauja pratybose šalies vakaruose – Lietuvos, Latvijos ir Estijos pasienyje.

Apie 2 tūkst. Rusijos desantininkų trečiadienį dalyvauja pratybose šalies vakaruose – Lietuvos, Latvijos ir Estijos pasienyje.

Maskvai demonstruojant kaimynams savo karinę galią, apie 500 karių buvo įtraukti į pratybas vakariniame Rusijos Pskovo regione, kuris ribojasi su Estija ir Latvija, agentūrai AFP patvirtino Gynybos ministerijos atstovė spaudai Irina Kruglova. Iš viso Rusijos vakaruose rengiamose pratybose dalyvauja beveik 2 tūkst. desantininkų ir kitų karių.

Ji pridūrė, kad pratybos, kuriose vienu metu dalyvaus per 1,5 tūkst. desantininkų, vyks iki šeštadienio. Pratybų tikslas – užgrobti ir sunaikiniti įsivaizduojamą priešo aerodromą.

Nuo karo Ukrainoje pradžios 2014-ųjų vasarį Rusija intensyviai rengia pratybas Baltijos šalių bei kitų Europos valstybių pašonėje.

Dėl to Baltijos šalyse nuo 2004-ųjų vykdoma NATO oro policijos misija buvo sustiprinta. NATO orlaivius Lietuvoje, Šiauliuose priima Lietuvos karinių oro pajėgų bazė, Estijoje – Amari bazė.

Lietuva, reaguodama į išaugusią Rusijos grėsmę, nuo rudens ketina grąžinti prieš septynerius metus sustabdytą šauktinių kvietimą.

Estija antradienį minėdama Nepriklausomybės dieną surengė karinį paradą Narvos mieste, pasienyje su Rusija, kuriame buvo demonstruojama ir NATO karinė technika.

Praėjusią savaitę NATO karinių pajėgų Europoje vado pavaduotojas, generolas Adrianas Bradshaw įspėjo, kad Rusija gali bandyti užimti NATO teritoriją. Apie „realaus ir esamo pavojaus“ Baltijos šalims grėsmę prieš savaitę žiniasklaidai užsiminė ir Didžiosios Britanijos gynybos sekretorius Michaelas Fallonas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.