Pasaulyje

2019.04.01 20:41

Brazilijos prezidentas prie Raudų sienos apsilankė drauge su Benjaminu Netanyahu

ELTA 2019.04.01 20:41

Dešinysis populistas Brazilijos prezidentas Jairas Bolsonaras pirmadienį su Izraelio premjeru Benjaminu Netanyahu apsilankė prie Raudų sienos Jeruzalėje.

Tai buvo pirmas kartas, kai užsienio šalies vadovas drauge su Izraelio vyriausybės vadovu oficialios vizito programos metu stovėjo prie didžiausios žydų šventovės, patvirtino Izraelio užsienio reikalų ministerija.

Iki šiol šalių lyderiai Raudų sieną lankė tik privačiai. Oficialus apsilankymas gali būti vertinamas kaip Izraelio suverenumo Jeruzalės senamiestyje, kuris yra okupuotoje rytinėje miesto dalyje, pripažinimas.

Izraelis Rytų Jeruzalę užėmė per Šešių dienų karą 1967-aisiais. Palestiniečiai reikalauja, kad rytinė Jeruzalės dalis taptų Palestinos valstybės sostinė. Miesto statusas, anot tarptautinės bendruomenės, turi būti nuspręstas taikos derybose tarp Izraelio ir palestiniečių.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas 2017-aisiais Raudų sieną lankė privačiai. Jo valstybės sekretorius Mike`as Pompeo čia kovą buvojo su B. Netanyahu.

J. Bolsonaras sekmadienį paskelbė, kad Jeruzalėje atidarys Prekybos atstovybę. Izraelio užsienio reikalų ministerijos duomenimis, ji bus Brazilijos ambasados Tel Avive dalis. Prieš kurį laiką J. Bolsonaras dar teigė, kad perkels ambasadą į Jeruzalę. D. Trumpas 2018-aisiais perkėlė ambasadą į Jeruzalę ir prieš tai pripažino miestą Izraelio sostine.