Pasaulyje

2019.04.01 20:24

Britų parlamentas debatuoja dėl „Brexito“ alternatyvų, bus balsuojama dėl keturių pasiūlymų

ELTA 2019.04.01 20:24

Didžiosios Britanijos Bendruomenių Rūmai pirmadienio vakarą pradėjo debatus dėl „Brexito“ sutarties alternatyvų. Per pirmąjį balsavimą visi alternatyvūs pasiūlymai buvo atmesti. Premjerės Theresos May su Briuseliu išsiderėtas skyrybų susitarimas atmestas jau tris kartus.

Parlamento pirmininkas Johnas Bercow`as pirmadienį balsavimui teiks keturias alternatyvas iš aštuonių pristatytų. Tai:

Pasilikimas Muitų sąjungoje. Įtakingi konservatoriai ir leiboristų politikai reikalauja, kad Didžioji Britanija liktų Muitų sąjungoje su ES. Šį tikslą norima įtvirtinti įstatymu. Manoma, kad šis pasiūlymas turi geriausius šansus gauti balsų daugumą.

Minkštasis „Brexitas“. Proeuropietiškų parlamentarų grupė reikalauja, kad Didžioji Britanija ir ateityje būtų glaudžiai susijusi su ES, įskaitant narystę vidaus rinkoje ir Muitų sąjungoje.

Antrasis referendumas. Dešimtys skirtingų partijų deputatų reikalauja, kad „Brexito“ sutartis prieš išstojimą būtų pateikta gyventojams balsuoti antrajame referendume.

„Brexito“ atšaukimas. Jei likus dviem dienoms iki išstojimo iš ES sandoriui nebus pritarta, Londonas, remiantis šiuo pasiūlymu, turės prašyti ES ilgesnio „Brexito“ atidėjimo. Jei tai bus atmesta, parlamentas dar kartą balsuos dėl išstojimo be sutarties. Jei bus atmestas ir išstojimas be sutarties, turės būti atšauktas išstojimo prašymas.