Pasaulyje

2019.04.01 19:49

Alžyro prezidentas Bouteflika atsistatydins iki mandato pabaigos balandžio 28-ąją

BNS2019.04.01 19:49

Alžyro prezidentas Abdelazizas Bouteflika atsistatydins iki balandžio 28-osios, kai sukaks jo mandato galiojimo terminas, sakoma valstybinės naujienų agentūros APS pirmadienį išplatintame prezidentūros pranešime.

Prezidentas imsis "žingsnių užtikrinti, kad valstybės institucijos funkcionuotų pereinamuoju laikotarpiu", nurodė jo kanceliarija.

"Atsistatydinimas įvyks iki 2019 metų balandžio 28 dienos", - sakoma pranešime.

Šią Šiaurės Afrikos valstybę jau kelias savaites krečia milžiniški protestai, išprovokuoti A. Boutefliko sprendimo siekti penktos kadencijos prezidento poste.

2013 metais insultą patyręs A. Bouteflika yra prikaustytas prie neįgaliojo vežimėlio ir retai matomas viešumoje. Praėjusį mėnesį jis pažadėjo trauktis iš rinkimų kovos, bet atidėjo balandį turėjusius įvykti rinkimus.

Tačiau šios nuolaidos nepakako visuomenės nepasitenkinimui numalšinti. Penktadienį šimtai tūkstančių žmonių išėjo į sostinės Alžyro gatves, reikalaudami prezidento ir jo administracijos atsistatydinimo.

Pastarosiomis dienomis nuo A. Boutefliko atsiribojo visa virtinė buvusių jo šalininkų.

Antradienį ginkluotųjų pajėgų štabo vadas Ahmedas Gaidas Salahas paragino prezidentą atsistatydinti, jeigu nenori būti atstatydintas kaip netinkamas eiti savo pareigas dėl sveikatos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.