Pasaulyje

2019.04.01 17:53

Alžyro prokurorai uždraudė korupcija įtariamiems asmenims išvykti iš šalies

BNS2019.04.01 17:53

Alžyro valstybinė prokuratūra pirmadienį pranešė, kad uždraudė iš šalies išvykti korupcija įtariamiems asmenims, prasidėjus tyrimui dėl neįvardytų asmenų kyšininkavimo ir neteisėto pinigų pervedimo į užsienį.

Šių veiksmų prokuratūra ėmėsi šalyje vykstant masiniams protestams prieš prezidentą Abdelazizą Boutefliką ir pareigūnams suėmus vieną iš pagrindinių jo rėmėjų – verslo magnatą Ali Haddadą. 

A. Haddadas, žurnalo „Forbes“ priskiriamas prie turtingiausių Alžyro verslininkų, naktį iš šeštadienio į sekmadienį buvo sulaikytas pasienio poste, kai bandė išvykti į kaimyninį Tunisą, pranešė šaltinis saugumo tarnybose. Magnato arešto priežastis nenurodoma.

Sekmadienį Alžyro pareigūnai uždraudė visiems privatiems lėktuvams kilti iš šalies oro uostų ir juose nusileisti. Draudimas galios iki mėnesio pabaigos.

Šią Šiaurės Afrikos valstybę jau kelias savaites krečia milžiniški protestai, išprovokuoti A. Boutefliko sprendimo siekti penktos kadencijos prezidento poste.

2013 metais insultą patyręs A. Bouteflika yra prikaustytas prie neįgaliojo vežimėlio ir retai matomas viešumoje. Praėjusį mėnesį jis pažadėjo trauktis iš rinkimų kovos, bet atidėjo balandį turėjusius įvykti rinkimus.

Tačiau šios nuolaidos nepakako visuomenės nepasitenkinimui numalšinti. Penktadienį šimtai tūkstančių žmonių išėjo į sostinės Alžyro gatves, reikalaudami prezidento ir jo administracijos atsistatydinimo.

Pastarosiomis dienomis nuo A. Boutefliko atsiribojo visa virtinė buvusių jo šalininkų.

Antradienį ginkluotųjų pajėgų štabo vadas Ahmedas Gaidas Salahas paragino prezidentą atsistatydinti, jeigu nenori būti atstatydintas kaip netinkamas eiti savo pareigas dėl sveikatos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt