Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Ukrainoje pirmąkart nuo paliaubų pradžios per parą nežuvo nė vienas karys

BNS2015.09.08 13:45

Prorusiški separatistai pastarąją parą toliau pažeidinėjo paliaubų režimą Rytų Ukrainoje, nors šaudymo intensyvumas sumažėjo, trečiadienį pranešė Kijevo vyriausybės pajėgų antiteroristinės operacijos (ATO) atstovas Anatolijus Stelmachas.

Ukrainos kariškiai trečiadienį pranešė, kad per pastarąją parą šalies rytuose buvo sužeistas vienas karys, tačiau pažymėjo, kad tai buvo pirmoji para per vasario 15-ąją įsigaliojusias netvirtas paliaubas su prorusiškais separatistais, kai nežuvo nė vienas vyriausybės pajėgų narys.

„Per pastarąją parą vienas karys buvo sužeistas, bet žuvusiųjų nebuvo“, – kariuomenės atstovas Andrijus Lysenka sakė žurnalistams.

Prorusiški separatistai pastarąją parą toliau pažeidinėjo paliaubų režimą Rytų Ukrainoje, nors šaudymo intensyvumas sumažėjo, trečiadienį pranešė Kijevo vyriausybės pajėgų antiteroristinės operacijos (ATO) atstovas Anatolijus Stelmachas.

„Kovotojų vykdomų paliaubų pažeidimų skaičius pastebimai mažėjo antrą parą iš eilės. Tačiau priešas tęsia padrikas atakas kai kuriose gyvenamosiose teritorijose“, – sakė A. Stelmachas naujienų agentūrai „Interfax“ trečiadienio rytą.

Pasak jo, separatistai antradienį apie 23 val. (vietos ir Lietuvos) laiku iš minosvaidžių apšaudė Popasnos miestelį Luhansko srityje, o po vidurnakčio buvo dar dvi tokios atakos.

„Praeitą naktį nebuvo naujų apšaudymo incidentų Mariupolio, Donecko ir Luhansko sektoriuose“, – pridūrė A. Stelmachas.

Tačiau „visiškos paliaubos vakar neprasidėjo“, konstatavo jis.

Nuo vasario 24-osios 5 val. iki vasario 25-osios 5 val. kovotojai surengė 15 atakų, naudodami minosvaidžius, artileriją, pėstininkų ginklus ir raketinius granatsvaidžius.

„ATO pajėgos apie 17 val. atrėmė priešų ataką Šyrokynės apylinkėse (į rytus nuo Mariupolio uostamiesčio). Be to, kovotojai tęsė žvalgybą iš oro, o per pastarąją buvo užfiksuoti devyni bepiločių orlaivių skrydžiai“, – nurodė A. Stelmachas.

„Nors buvo priešo surengtų provokacijų, Ukrainos kariai lieka savo pozicijose ir laikosi paliaubų palei visą sąlyčio liniją“, – pridūrė jis.

Tikisi pažangos, bet neatmeta ir naujų sankcijų galimybės

Vokietijos kanclerė Angela Merkel, trečiadienį priėmusi Švedijos ministrą pirmininką Stefaną Lofveną, pasakė, kad Europa turėtų būti pasirengusi skirti naujas sankcijas Rusijai dėl Ukrainos, bet pridūrė turinti vilties, jog dabartinės paliaubos galiausiai duos teigiamų rezultatų.

„Mes turime padaryti viską, kad ši vilties kibirkštėlė virstų tikrove“, – sakė ji per spaudos konferenciją, bendrą su švedų premjeru, turėdama omenyje Minsko paliaubų susitarimą.

„Tai galėtų būti pirmasis žingsnis, net jeigu jis žengiamas labai lėtai“, – pridūrė A. Merkel.

Vokietijos kanclerė dar pažymėjo, kad Rusijai pasiųstas labai svarbus signalas, jog Europos Sąjunga sugeba laikytis vieningo požiūrio.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.