Pasaulyje

2015.09.08 13:45

JAV valstybės sekretorius: Maskva meluoja mums į akis

BNS2015.09.08 13:45

JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry antradienį apkaltino Rusijos lyderius meluojant jam „į akis“ dėl Maskvos vaidmens Ukrainos konflikte ir pasmerkė Rusijos „propagandą“.

JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry antradienį apkaltino Rusijos lyderius meluojant jam „į akis“ dėl Maskvos vaidmens Ukrainos konflikte ir pasmerkė Rusijos „propagandą“.

Tačiau Amerikos diplomatijos vadovas nesutiko viešai atsakyti, ar jis pasisako už tai, kad Jungtinės Valstijos pasiųstų ginklų Ukrainos kariuomenei, siekiant padėti kautis su prorusiškais separatistais šalies rytuose.

„Rusija pradėjo gan žymią, akivaizdžią ir didžiulę propagandą, kokios nesu matęs nuo paties Šaltojo karo piko, – sakė J. Kerry įstatymų leidėjams. – Ir jie atkakliai laikosi įsikibę savo neteisingo nušvietimo – melo ar kaip tai bepavadintum – apie savo veiksmus, (sakydami tai, red. past.) į akis man ir daugeliui kitų“.

Nuo Ukrainos krizės pradžios J. Kerry lankydamasis Europos miestuose ne kartą buvo susitikęs su Rusijos užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu.

Paklaustas, ar Rusija melavo neigdama, kad Ukrainoje esama jos karių ir ginkluotės, J.Kerry atsakė: „Taip.“

„Rusija deda milžiniškas pastangas palenkti į savo pusę valstybes, įtikti joms, su jomis suartėti ir – kas yra svarbiausia ir gana tragiška – iš naujo įžiebti nulinės sumos žaidimą tarp Rytų bei Vakarų, kuris, kaip manome, yra pavojingas ir nereikalingas“, – pabrėžė valstybės sekretorius.

Jis tvirtino, kad Vašingtonas „neblogai darbuojasi, palaikydamas Ukrainos suverenumą“.

JAV prezidento Baracko Obamos administracija šiuo metu svarsto galimybę padidinti pagalbą Kijevui, įskaitant aprūpinimą ginklais.

„Kol prezidentas priims sprendimą, toliau konsultuosiuosi su juo asmeniškai ir privačiai“, – atsakė J. Kerry, kai buvo paklaustas, ar palaikytų pasiūlymą pasiųsti ukrainiečiams sunkiosios ginkluotės.

Tačiau jis paragino pasaulį ir JAV Kongresą padidinti ekonominę pagalbą Ukrainai.

„Turime visi būti pasiruošę labiau ekonomiškai padėti Ukrainai, kai ji vykdo reformas ir stengiasi įgyvendinti savo svajonę bei viziją“, – sakė J. Kerry Senato asignacijų komitetui, prasidėjus dvi dienas truksiantiems posėdžiams dėl biudžeto.

„Nėra labai gerai, kai (Ukrainos prezidentas Petro) Porošenka atvyksta čia, sulaukia (įstatymų leidėjų) ovacijų, tačiau vėliau nežengiama į priekį ir nesuteikiama tai, ko iš tikrųjų reikia, kad padėtume jam kurti demokratiją, kokią jis nori sukurti“, – sakė J. Kerry.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt