Naujienų srautas

Pasaulyje2015.02.24 20:12

Britanija siųs į Ukraina karo instruktorius

BNS 2015.02.24 20:12

Didžioji Britanija kitą mėnesį siųs į Ukrainą karių, kurie mokys vyriausybės pajėgas kautis su prorusiškais separatistais, paskelbė antradienį ministras pirmininkas Davidas Cameronas, bet letalios įrangos siuntimą atmetė.

Didžioji Britanija kitą mėnesį siųs į Ukrainą karių, kurie mokys vyriausybės pajėgas kautis su prorusiškais separatistais, paskelbė antradienį ministras pirmininkas Davidas Cameronas, bet letalios įrangos siuntimą atmetė.

„Per kitą mėnesį mes ketiname siųsti britų karinės tarnybos personalą, kuris teiktų patarimus ir apmokytų karius įvairiose srityse: nuo taktinės žvalgybos iki logistikos ir medicinos pagalbos, – to, ko jie prašė“, – sakė D. Cameronas parlamento komitetui.

„Mes taip pat rengsime pėstininkų mokymo programą kartu su Ukraina, kad gerėtų jos pajėgų patvarumas. Tame dalyvaus ir kažkiek britų karinės tarnybos personalo“, – pridūrė jis.

„Jie bus toli nuo konflikto zonos, bet manau, kaip tik taip mes turėtume jiems padėti“, – sakė D. Cameronas ir pakartojo, kad Didžioji Britanija neteiks Ukrainai letalios įrangos.

Gynybos ministras, atskirai, patvirtino, kad į Ukrainą šešiems mėnesiams ketinama pasiųsti 75 kariškius.

D. Cameronas pakartojo nemanąs, kad konfliktą galima išspręsti karinėmis priemonėmis.

„Reikia diplomatinio sprendimo, kurį galima panaudoti kartu su sankcijomis, spaudimu ir ekonominiu Europos bei Amerikos svoriu“, – pažymėjo jis.

Ukraina bendradarbiaus su JAE

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka, atvykęs į Jungtinius Arabų Emyratus (JAE) pranešė, kad jo šalis pasirašė susitarimą su šia Vakarų šalininke Persijos įlankos regione bendradarbiauti karinėje techninėje srityje.

Prezidentas kalbėjo lankydamasis Tarptautinėje gynybos parodoje (IDEX) JAE sostinėje Abu Dabyje, bet antradienį pasirašyto memorandumo detalių neatskleidė.

IDEX yra didžiausias Artimuosiuose Rytuose ginklų turgus, kuriame sueina gynybos bendrovių, vyriausybių ir karinių organizacijų pareigūnai iš viso pasaulio.

Prezidentas P. Porošenka tikisi, kad Ukraina netrukus įsigis papildomų gynybos ginklų šalies suverenumui ir teritoriniam vientisumui apginti.

Jis pažymėjo, kad Ukrainos įmonės pasirašė keliolika svarbių sutarčių už dešimtis milijonų dolerių.

„Mes sutarėme dėl Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms reikalingų gynybos priemonių ir nustatėme jų tiekimo terminus“, – taip, anot naujienų agentūros UNIAN, sakė prezidentas ir pridūrė, kad su JAE atstovais kalbėta ir apie finansinę paramą Ukrainai.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi