Pasaulyje

2015.02.25 10:16

Čekijos restorane šaulys nužudė aštuonis žmones ir pats nusišovė

BNS, LRT RADIJAS, LRT.lt2015.02.25 10:16

Čekijos rytų mieste Uhersky Brode antradienį į vieną restoraną įsiveržęs, matyt nestabilios psichikos, ginkluotas vyriškis nužudė aštuonis žmones ir pats nusižudė, pranešė policija ir vietiniai pareigūnai.

Čekijos rytų mieste Uhersky Brode antradienį į vieną restoraną įsiveržęs, matyt nestabilios psichikos, ginkluotas vyriškis nužudė aštuonis žmones ir pats nusižudė, pranešė policija ir vietiniai pareigūnai.

Vidaus reikalų ministras Milanas Chovanecas sakė, kad per siautėjimą to miesto restorane „Družba “ (Draugystė) buvo nušauti aštuoni asmenys, o užpuolikas pats nusišovė.

Šio išpuolio motyvai dar nenustatyti, bet neatrodo, kad tai būtų teroro aktas. Nors nervinė įtampa po išpuolių Paryžiuje, kur per islamistų atakas sausį žuvo 17 žmonių, ir Kopenhagoje, kur anksčiau šį mėnesį buvo nušauti du žmonės, tvyro daug kur Europoje.

M. Chovanecas nurodė, kad šaulys negyvas, bet daugiau nekomentavo, o vietinis meras Patrikas Kunčaras sakė, kad šaulys nusižudė.

Meras jį apibūdino kaip 60 metų ribą perkopusį miestietį, kuris, matyt, turėjo psichinės sveikatos problemų.

P. Kunčaras pažymėjo, kad restorane „Družba“ miesto centre nuaidėjo 25 šūviai; tada jame buvo apie 20 lankytojų.

Anot policijos, esama ir sužeistųjų; viena moteris, kritinės būklės, paguldyta į ligoninę.

„Esu sukrėstas šio įvykio. Niekada nieko panašaus neįsivaizdavau, kad taip galėtų įvykti restorane, kurį gerai pažįstu“, – sakė P. Kunčaras valstybinei televizijai ČT (Česka Televize).

Čekijoje, Vidurio Europos šalyje, turinčioje 10,5 mln. gyventojų, tokie incidentai yra itin reti. Apie 18 tūkstančių gyventojų turintis Uhersky Brodas yra Moravijoje už 300 kilometrų į pietryčius nuo Prahos, netoli sienos su Slovakija.

Išpuolis Čekijoje nesiejamas su terorizmu

Paskutinėmis žiniomis, išpuolis, kai antradienį Čekijoje, viename Uhersky Brodo miestelio restorane, ginkluotas vyras nušovė mažiausiai aštuonis žmones, veikiausiai nesietinas su terorizmu. Taip teigia LRT Radijo bendradarbis Čekijoje Andrius Kunčina.

„Tikriausiai tai nebuvo teroro aktas. Kalbama apie tikriausiai sutrikusios psichikos 60-metį miestelio gyventoją, kuris su ginklu rankoje per patį pietų piką įsiveržė į restoraną ir pradėjo beatodairiškai, pasak žiniasklaidos pranešimų, šaudyti“, – pasakoja A. Kunčina.

Liudininkų žiniomis, buvo iššauta veikiausiai 25 šūviai. A. Kunčinos teigimu, miestelio meras, kalbėjęs Čekijos nacionalinei televizijai, sakė, kad šaulys po išpuolio ginklą atgręžė į save. „Šaulys po šaudymo ginklą atgręžė į save ir lyg turėjo pats nusišauti“, – sako LRT Radijo bendradarbis. Anot jo, kalbama apie aštuonis arba devynis nušautus žmones, žinoma, kad yra sužeistųjų.

„Pirmieji pranešimai apie įvykį pasiekė policiją ir miesto valdžią, kai vienas iš pietavusiųjų restorane visai atsitiktinai nubėgo į tualetą, užsirakino ten, išgirdo šūvius ir pradėjo skambinti policijai. Į pagalbą pašauktos specialiosios policijos pajėgos, kurios labai greitai apsupo visą rajoną“, – pasakoja A. Kunčina.

Pasak LRT Radijo bendradarbio, nors Uhersky Brodo miestelis nėra didelis, vieta yra gana judri, nes ten esą didelės valstybinės geležinkelio ir autotransporto sankryžos. Taigi aplinkui esą susidarė didžiulės spūstys.

„Net buvo pakviestas policijos sraigtasparnis, kuris iki šiol tebekybo ore virš įvykio vietos. Įvykis, akivaizdu, tebėra tiriamas: vietoje šalia specialiųjų policijos pajėgų yra mažiausiai dvi dešimtys greitosios pagalbos darbuotojų, kurie, pasak žiniasklaidos ir liudininkų, juda pirmyn atgal. Ir niekas kol kas tiksliai negali pasakyti, ar yra dar daugiau sužeistųjų, ar ne“, – teigia A. Kunčina.

Jis priduria, kad žinoma, jog Čekijos vidaus reikalų ministras šiuo metu vyksta į įvykio vietą. Uhersky Brodo miestelis yra gana toli nuo Čekijos sostinės Prahos – maždaug už 300 km į rytus, netoli Slovakijos sienos. „Miestelis nėra didelis, ten gyventojų skaičius yra iki 20 tūkst.“, – pažymi A. Kunčina.

Prezidentė pareiškė užuojautą dėl išpuolio Čekijoje

Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pareiškė užuojautą Čekijos Respublikos Prezidentui Milošui Zemanui dėl tragiško išpuolio prieš nekaltus žmones Uhersky Brode, pranešė Prezidentės spaudos tarnyba.

Šalies vadovė palinkėjo stiprybės ir susitelkimo aukų šeimoms, artimiesiems ir visiems Čekijos žmonėms.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.