Naujienų srautas

Pasaulyje2015.02.24 14:36

Rytų Ukrainos separatistai skelbia pradėję sunkiosios ginkluotės atitraukimą

BNS 2015.02.24 14:36

Prorusiški separatistai antradienį paskelbė pradedantys atitraukti sunkiąją ginkluotę nuo fronto linijos Rytų Ukrainoje, bet Kijevo kariškiai, kurie sakė savo sunkiųjų ginklų neatitrauksiantys, kol nesiliaus apšaudymas iš priešo pusės, pranešė apie naujus bombardavimus.

Prorusiški separatistai antradienį paskelbė pradedantys atitraukti sunkiąją ginkluotę nuo fronto linijos Rytų Ukrainoje, bet Kijevo kariškiai, kurie sakė savo sunkiųjų ginklų neatitrauksiantys, kol nesiliaus apšaudymas iš priešo pusės, pranešė apie naujus bombardavimus.

Kautynės Rytų Ukrainoje pastarosiomis dienomis aprimo, nors sukilėliai iš pradžių ignoravo vasario 15 dieną įsigaliojusias paliaubas ir šturmavo vyriausybės pajėgų ginamą Debalcevės miestą.

Užėmę tą svarbią transporto jungtį tarp pagrindinių separatistų tvirtovių, Maskvos remiami kovotojai ne kartą teigė norintys, kad paliaubos įsigaliotų. Tuo metu Kijevas tvirtino, kad separatistai tebešaudo, nors sukilėliai tai neigė.

„Šiandien 9 val. (vietos ir Lietuvos laiku) prasidėjo planuotas sunkiosios ginkluotės atitraukimas, – naujienų agentūrai „Reuters“ sakė separatistų atstovas Eduardas Basurinas. – Atsitraukiame už 50 km nuo sąlyčio linijos ... Aišku, mes tiksliai nesakome, kur ją atitraukiame.“

E. Basurinas neigė Ukrainos kariuomenės pranešimus apie susirėmimus pietryčiuose, sakydamas, kad buvo „provokacijų“ iš vyriausybės pajėgų pusės, bet rimtų susirėmimų nekilo.

Kijevas teigia, kad separatistai apšaudė kaimus netoli Mariupolio uostamiesčio, turinčio 500 tūkst. gyventojų, kuris, kaip baiminamasi, gali tapti nauju separatistų taikiniu.

„Nuo ryto vyko gana intensyvus bombardavimas. Padėtis įtempta, bet kontroliuojama“, – televizijai 112 sakė kariškių atstovas Mariupolyje Dmytro Čalyj.

Pasak Kijevo, tarp apšaudytų teritorijų buvo Šyrokynės kaimas į rytus nuo Mariupolio ir vietovės netoli Debalcevės.

Separatistų naujienų agentūra DAN pranešė apie 10 incidentų, per kuriuos vyriausybės pajėgos esą apšaudė taikinius netoli pagrindinės kovotojų tvirtovės Donecko.

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį konflikto šalys įvykdė apsikeitimą belaisviais, o tas žingsnis buvo pirmasis realus ženklas, kad Minsko susitarimas dėl paliaubų pradėtas įgyvendinti.

Sekmadienį buvo paskelbta, kad abi pusės pasiruošusios pradėti sunkiosios ginkluotės atitraukimą, bet Kijevas pirmadienį pareiškė, kad tai nebus daroma, jeigu nesiliaus šaudymas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi