Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

V. Putinas: karas tarp Rusijos ir Ukrainos mažai tikėtinas

BNS 2015.09.08 13:45

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pirmadienį pareiškė, kad Rusijos karas su kaimynine Ukraina yra mažai tikėtinas.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pirmadienį pareiškė, kad Rusijos karas su kaimynine Ukraina yra mažai tikėtinas.

„Manau, toks apokaliptinis scenarijus vargu ar įmanomas, ir tikiuosi, kad iki to niekada nebus prieita“, – sakė V.Putinas pirmadienį vakare interviu valstybinei televizijai „Rossija 1“, atsakydamas į klausimą, ar tarp Rusijos ir Ukrainos gali kilti karas.

Šio interviu tekstas taip pat buvo paskelbtas Kremliaus tinklalapyje.

V.Putinas taip pat sakė neįžvelgiantis būtinybės surengti naują susitikimą su Prancūzijos, Vokietijos ir Ukrainos lyderiais, siekiant išspręsti konfliktą Rytų Ukrainoje.

„Kol kas nėra kažkokių nepaprastųjų priemonių būtinybės“, – sakė Kremliaus vadovas, kaip buvo paklaustas, ar konflikto Ukrainoje eskalavimo atveju gali būti surengtas trečias susitikimas Minske ir ar Maskva būtų pasiruošus imtis nepaprastųjų diplomatinių priemonių – pavyzdžiui, oficialiai pripažinti prorusiškų separatistų paskelbtas Donecko ir Luhansko „liaudies respublikas“.

Rusijos lyderis sakė, kad Minsko susitarimai „neliko vien dokumentais, kuriuos parengė keturi Minsko proceso dalyviai ... – Ukraina, Rusija, Prancūzija, Vokietija“.

„Jie taip pat įtvirtinti Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos rezoliucijoje ir tapo tarptautiniu teisės aktu, faktiškai palaikytu visos tarptautinės bendruomenės. Kaip sakoma, tai jau visiškai kitokia istorija, o aš labai tikiuosi, kad jie bus įgyvendinami. Jeigu (Minsko susitarimai) bus vykdomi – tai būtų tinkamas kelias į padėties normalizavimą tame šalies regione“, – aiškino V.Putinas.

„Europa suinteresuota ne mažiau negu Rusija, o konfliktas Europos periferijoje niekam nereikalingas – juo labiau ginkluotas“, – pridūrė jis.

Paklaustas apie Kijevo ir Vakarų šalių kaltinimus, kad Rusija teikia pagalbą separatistams ir siunčia į Rytų Ukrainą savo pajėgas, V.Putinas sakė: „Žiniasklaidos monopolija suteikia galimybę mūsų oponentams elgtis taip, kaip jie elgiasi.“

„Todėl, tikriausiai, mano pastaba, (išsakyta) per vizitą Vengrijoje, buvo šiek tiek netiksli, kai pasakiau, kad apmaudu pralaimėti vakarykščiams šachtininkams ir traktorininkams. Nemalonu pralaimėti ir Rusijai – tačiau tai kažkaip mažiau žeminama“, – pridūrė jis.

„Tačiau visi žinome aukšto rango Ukrainos pareigūnų, tarp jų Ukrainos armijos pareigūnų, pasisakymus – kaip pareiškė (Ukrainos) generalinio štabo viršininkas, „mes nekariaujam su Rusijos armija“. Ko dar reikia?“ – sakė Rusijos lyderis.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi