Pasaulyje

2019.03.31 10:50

Perėjos tarp Izraelio ir Gazos Ruožo vėl atidarytos

BNS 2019.03.31 10:50

Izraelis sekmadienį vėl atidarė sienos su Gazos Ruožu perėjas, kurios buvo uždarytos beveik savaitę po reto tolimo raketinio smūgio iš šio palestiniečių anklavo, pranešė sienos perėjas prižiūrinčio Gynybos ministerijos padalinio atstovė.

Ereco sienos perėja žmonėms ir Kerem Šalomo perėja prekėms vėl buvo atidarytos sekmadienį ryte, naujienų agentūrai AFP sakė COGAT atstovė.

Jos buvo uždarytos pirmadienį po apšaudymo raketomis, per kurį buvo sužeisti septyni izraeliečiai. Apšaudymas išprovokavo atsakomuosius Izraelio smūgius.

Perėjos atidarytos kitą dieną po to, kai palei Gazos Ruožo sieną su Izraeliu protestavo dešimtys tūkstančių palestiniečių, minėjusių pirmąsias čia vykusių demonstracijų ir susirėmimų pradžios metines.

Per šeštadienio protestus ir susirėmimus žuvo keturi palestiniečiai, bet neramumai buvo nedidelio masto, o nuogąstavimai dėl masinio kraujo liejimo nepasitvirtino po Egipto vadovaujamų derybų.

Praėjusią naktį į Izraelį iš Gazos Ruožo buvo paleistos penkios raketos, o izraeliečiai atsakydami iš tankų apšaudė Gazos Ruožą valdančio judėjimo „Hamas“ karinius postus. Apie aukas nepranešama.

„Hamas“ pareigūnai sakė, jog buvo pasiektas susitarimas, pagal kurį Izraelis sušvelnintų sunkią Gazos Ruožo blokadą mainais į ramius protestus.

Izraelis, kuris nuo 2008 metų kariavo tris karus su „Hamas“, nekomentavo šių pranešimų apie susitarimą.

Izraelyje balandžio 9 dieną vyks visuotiniai rinkimai, kuriuose premjerui Benjaminui Netanyahu rimtą iššūkį meta centristų kandidatas, buvęs kariuomenės vadas Benny Gantzas.

Daug kas mano, kad premjeras nori prieš rinkimus išvengti didelės eskalacijos, bet politiniai oponentai jį kaltino nuolaidumu „Hamas“.