Naujienų srautas

Pasaulyje2015.02.22 17:42

Kijevas: įtariami Charkovo sprogdintojai buvo apmokyti ir gavo ginklų Rusijoje

Įtariamieji, siejami su sekmadienį Ukrainos šiaurės rytiniame Charkovo mieste įvykdytu sprogdinimu, kurio taikinys buvo Maidano revoliucijos metinių minėjimo demonstracija, buvo apmokyti ir gavę ginklų Rusijoje, pranešė vienas pareigūnas.

Įtariamieji, siejami su sekmadienį Ukrainos šiaurės rytiniame Charkovo mieste įvykdytu sprogdinimu, kurio taikinys buvo Maidano revoliucijos metinių minėjimo demonstracija, buvo apmokyti ir gavę ginklų Rusijoje, pranešė vienas pareigūnas.

Ukrainos saugumo tarnybos vadovo pavaduotojas Markianas Lubkivskis sakė televizijai „112 Television“, kad po to išpuolio, nusinešusio dviejų žmonių gyvybes, buvo sulaikyti keturi įtariamieji.

„Jie yra Ukrainos piliečiai, kurie buvo apmokyti ir gavo ginklų Rusijos Federacijoje, Belgorode“, – nurodė jis, turėdamas omenyje kaimyninį Rusijos miestą, esantį netoli abiejų šalių sienos.

Ukrainos vidaus reikalų ministerija nurodė, kad detonavus šrapnelio prikaišiotam sprogstamajam užtaisui žuvo du žmonės, tarp jų vienas policijos pareigūnas, o dar 15 žmonių buvo sužeisti, tarp jų penki teisėsaugos pareigūnai.

Tuo tarpu Ukrainos prezidentas Petro Porošenka pareiškė užuojautą žuvusiųjų artimiesiems, žadėdamas, kad išpuolio kaltininkai bus patraukti atsakomybėn.

„Reiškiu gilią užuojautą žuvusiųjų giminaičiams ir artimiesiems. Sprogdinimai ... Charkove – įžūlus bandymas išplėsti terorizmo teritoriją“, – sakoma pranešime, kuris sekmadienį buvo paskelbtas prezidento oficialioje paskyroje socialiniame tinkle „VKontakte“.

„Tie, kas su tuo susiję, sulauks griežto atsako! Kaltieji bus patraukti atsakomybėn“, – pridūrė P. Porošenka.

O. Turčynovas: Charkove pradedama antiteroristinė operacija

Kaip paskelbė Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretorius Oleksandras Turčynovas, Charkove pradedama antiteroristinė operacija, informuoja „RIA Novosti“.

„Dėl teroro išpuolio, įvykdyto Charkove, per kurį, preliminariais duomenimis, žuvo vienas policininkas ir nukentėjo penki policininkai bei civiliai, mieste paskelbta aukščiausio lygio terorizmo grėsmė ir pradėta antiteroristinė operacija“, – sakė O. Turčynovas.

Be to, jis pranešė, kad sulaikyti keturi žmonės, iš kurių konfiskuotas granatsvaidis ir kiti ginklai, informuoja „Intefax“.

Prokuratūra įvertino incidentą Charkove kaip teroro išpuolį. Prokuratūros nuomone, sprogstamasis užtaisas buvo padėtas iš anksto, nors kai kurie liudininkai pasakojo matę, kaip į eisenos dalyvius buvo mesta granata iš važiuojančio pro šalį automobilio.

Žuvo du žmonės, apie 15 sužeisti

Ukrainos šiaurės rytiniame Charkovo mieste du žmonės žuvo, o dar per 15 buvo sužeisti sekmadienį per sprogdinimą eitynėse, surengtose minint vadinamosios Maidano revoliucijos pirmąsias metines, pranešė Vidaus reikalų ministerija, patikslinusi anksčiau paskelbtą aukų skaičių.

VRM tinklalapyje paskelbtame pranešime sakoma, kad tarp sužeistųjų buvo penki milicininkai.

Prokuratūra anksčiau buvo paskelbusi, kad per šį teroro aktą žuvo trys žmonės.

Sprogimas driokstelėjo apie 13 val. 20 min. vietos (ir Lietuvos) laiku per demonstraciją, surengtą minint Ukrainos prorusiško prezidento Viktoro Janukovyčiau nuvertimą praeitų metų vasarį, po kelis mėnesius Kijeve ir kituose Ukrainos miestuose vykusių audringų demonstracijų.

Charkovas yra už maždaug 200 km nuo rytinių regionų, kuriuose prorusiški separatistai kaunasi su Ukrainos vyriausybės pajėgomis.

Panašios eitynės sekmadienį vyko Kijeve ir daugelyje kitų Ukrainos regionų, bet ne separatistų kontroliuojamose teritorijose.

Žiniasklaida: tarp žuvusiųjų yra vietos „EuroMaidano“ lyderis

Sprogimas driokstelėjo per demonstraciją, surengtą minint Ukrainos prorusiško prezidento Viktoro Janukovyčiau nuvertimą praeitų metų vasarį, po kelis mėnesius Kijeve ir kituose Ukrainos miestuose vykusių audringų demonstracijų.

„Ukraine Today“ žurnalistai praneša, kad tarp žuvusių yra policininkas ir Charkovo „EuroMaidano“ lyderis.

„Unian“ žurnalistui vienas iš įvykio liudininkų teigia, kad greičiausiai sprogo granata, kuri buvo mesta iš transporto priemonės, judėjusios šalia kolonos pradžios.
 
Panašios eitynės sekmadienį vyko Kijeve ir daugelyje kitų Ukrainos regionų, bet ne separatistų kontroliuojamose teritorijose.

Būtent į Charkovą sekmadienį atvyko didžioji dalis Ukrainos karių, kuriuos per belaisvių mainus paleido separatistai.

Sulaikyti įtariamieji

Naujienų agentūrai UNIAN praneša, kad sulaikyti su sprogdinimu galimai susiję asmenys.

„Ukrainos saugumo tarnyba sulaikė asmenis, kurie galimai prisidėjo prie teroristinio išpuolio Charkove planavimo ir įgyvendinimo, įskaitant ir sprogimą, kurio metu žuvo 2 žmonės, dar 8 buvo sužeisti“ , – savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje parašė Ukrainos saugumo tarnybos vadovo patarėjas Markianas Lubkivskis.

Sprogmuo buvo padėtas iš anksto

Sprogmuo buvo ne mestas į minią, o padėtas vietoje iš anksto, hromadske.tv cituoja Charkovo prokuratūros atstovę spaudai Vitą Dubovik.

Žurnalistas Slava Maričevas paskelbė nuotrauką, kurioje –  sprogmens fragmentas. Jo teigimu, paprastas polietileninis paketas su sprogmeniu buvo paslėptas sniege. Pareigūnų manymu, savadarbis sprogmuo buvo su laikmačiu arba detonuotas nuotoliniu būdu.

Į sprogmenį buvo įmaišyta armatūros gabalėlių.

Kijeve tūkstančiai žmonių minėjo Maidano revoliucijos metines „Orumo eitynėse“

Kijeve tūkstančiai žmonių sekmadienį dalyvavo „Orumo eitynėse“, minėdami prodemokratinės Maidano revoliucijos pirmąsias metines kartu su šalies ir Europos lyderiais, pranešė žiniasklaida.

Kaip nurodė vienas naujienų agentūros „Interfax“ korespondentas, eitynių kulminacija įvyko apie 14 val. 15 min. vietos (ir Lietuvos) laiku, kai kolonos priekyje ėję užsienio lyderiai pasiekė Kijevo centrinėje Nepriklausomybės aikštėje, vadinamoje Maidanu, stūksančią koloną.

Pasak žurnalisto, eitynėse, kurios buvo surengtos prisimenant protestus už europietišką Ukrainos ateitį ir pagerbiant žuvusius protestuotojus, dalyvavo daugiau negu 5 tūkst. žmonių.

Tuo tarpu Kijevo milicija nurodė, kad šios apie valandą trukusios akcijos dalyvių buvo apie 8 tūkst.

Eitynėse dalyvavo Ukrainos prezidentas Petro Porošenka, Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė, Lenkijos prezidentas Bronislawas Komorowskis, Latvijos prezidentas Andris Bėrzinis, Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas ir kiti lyderiai, taip pat žuvusiųjų artimieji, Maidano dalyviai, tarptautinių ir visuomeninių organizacijų atstovai.

Akcijos pabaigoje eitynėse dalyvavę dvasiniai lyderiai ir religinių organizacijų atstovai perskaitė maldą už taiką.

Panašios eitynės sekmadienį, minint prorusiško prezidento Viktoro Janukovyčiaus nuvertimo metines, vyko ir kituose Ukrainos miestuose.

2013 metų rudenį prasidėjęs Ukrainos Maidano judėjimas pernai nuvertė prorusišką šalies lyderį Viktorą Janukovyčių, kuris 2013 metų lapkričio 21 dieną Vilniuje atsisakė pasirašyti Ukrainos ir ES asociacijos sutartį. Šis atsisakymas išprovokavo kruvinų įvykių grandinę, buvo nužudyta dešimtys Maidano protestuotojų.

V. Janukovyčiui netekus posto, Rusija pernai kovą atplėšė Ukrainai priklausantį Krymo pusiasalį, o Ukrainos rytuose įsitvirtino Kremliaus remiami separatistai.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi