Naujienų srautas

Pasaulyje2019.03.30 14:46

Prezidento rinkimams besiruošianti Ukraina skelbia, kad šalies rytuose žuvo karys

BNS 2019.03.30 14:46

Rusijos remiamų separatistų kontroliuojamoje Rytų Ukrainos dalyje vėl prasiveržus smurtui žuvo vienas ukrainiečių karys, šeštadienį, likus dienai iki šalies prezidento rinkimų, paskelbė kariuomenė.

Kijevui ištikimų ginkluotųjų pajėgų išplatintame pareiškime teigiama, kad per pastarąją parą padėtis yra „gerokai paaštrėjusi“. Kariuomenė taip pat kaltina sukilėlius panaudojus uždraustą pagal Minsko taikos susitarimus sunkiąją ginkluotę.

Separatistų pareigūnai nepranešė apie jokias aukas sukilėlių gretose.

2014 metais prasidėjęs karas jau pareikalavęs apie 13 tūkst. žmonių gyvybių. Konfliktas įsiplieskė Kijeve nuvertus prorusišką prezidentą Viktorą Janukovyčių ir Rusijai aneksavus Ukrainai priklausantį Krymą.

Ukraina ir jos sąjungininkai Vakaruose tvirtina, kad Rusija per sieną siunčia ginklų ir karių, siekdama pakurstyti neramumus.

Maskva atmeta tokius teiginius, nepaisydama juos patvirtinančių nenuginčijamų įrodymų.

Ukrainiečiai ruošiasi sekmadienį balsuoti prezidento rinkimuose, per kuriuos dabartinis provakarietiškas lyderis Petro Porošenka mėgins užsitikrinti antrą kadenciją.

Abu jo varžovai – apklausose pirmaujantis komikas Volodymyras Zelenskis ir buvusi ministrė pirmininkė Julija Tymošenka – rinkimų kampanijos metu reiškė daugiausiai proeuropietiškas pažiūras.

Prognozuojama, kad per sekmadienį vyksiantį pirmąjį balsavimo turą atvirai Rusiją palaikantys kandidatai nesulauks reikšmingos rinkėjų paramos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi