Pasaulyje

2019.03.30 14:42

Vienoje susitikę Azerbaidžano ir Armėnijos lyderiai aptarė Kalnų Karabacho konfliktą

BNS2019.03.30 14:42

Azerbaidžano prezidento Ilchamas Alijevas ir Armėnijos ministras pirmininkas Nikolas Pašinianas šeštadienį Vienoje konstruktyviai aptarė Kalnų Karabacho konfliktą, paskelbė azerbaidžaniečių prezidentūra.

„Azerbaidžano ir Armėnijos lyderiai ilgiau nei dvi valandas akis į akį aptarinėjo Kalnų Karabacho konflikto sureguliavimą“ – pareiškė I. Aliyevo atstovas spaudai Chikmetas Hadžijevas.

Pasak jo, Azerbaidžanas tikisi, kad šis susitikimas, kuriam tarpininkavo Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) atstovai, gali suteikti naują impulsą taikos deryboms.

H. Hajiyevas atkreipė dėmesį, kad derybos buvo surengtos po ilgos pauzės.

„Tai dar kartą patvirtina, kad derybų formatas nepakito ir kad derybas veda Azerbaidžanas ir Armėnija“, – pažymėjo jis.

Pareigūno teigimu, Armėnija primygtinai mėgino pakeisti dialogo formatą.

„Tačiau Azerbaidžanas šiuo klausimu išreiškė kategorišką protestą. Susitikimas Vienoje dar kartą parodė, kad derybas turi vesti konflikto šalys – Armėnija ir Azerbaidžanas“, – sakė H. Hajiyevas.

Pasak jo, derybų dalyviai sutarė kurti sąlygas taikos proceso raidai.

„Buvo pabrėžta, kad derybų metu būtina įgyvendinti tolesnius konkrečius ir rezultatyvius žingsnius“, – nurodė H. Hajiyevas.

Anot pareigūno, taip pat buvo paliestas ugnies nutraukimo klausimas.

„Paliaubų režimo įtvirtinimo klausimas ir derybų procesas... turi papildyti vienas kitą“, – pabrėžė Azerbaidžano prezidento atstovas.

   

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt