Naujienų srautas

Pasaulyje2015.02.20 15:12

Latvija remtų JT taikdarių misiją Ukrainoje

ELTA 2015.02.20 15:12

Latvijos užsienio reikalų ministerija pranešė, kad palaiko idėją į Ukrainą atsiųsti Jungtinių Tautų (JT) taikdarius.

Latvijos užsienio reikalų ministerija pranešė, kad palaiko idėją į Ukrainą atsiųsti Jungtinių Tautų (JT) taikdarius.

Ministerijos atstovas pabrėžė, kad dėl tokių pajėgų ir jų vykdomos veiklos pirmiausiai turi apsispręsti JT Saugumo Taryba. Be to reikia ir toliau tęsti Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) misijas Ukrainoje.

Kaip jau anksčiau minėjo Latvijos užsienio reikalų ministras Edgaras Rinkevičius, jei galiausiai bus sutarta dėl taikdarių dislokavimo Donbase, šie žmonės negali būti nei iš Rusijos, nei iš NATO. Vis dėlto kyla klausimas, kurios šalys turėtų atsiųsti savo taikdarius. E. Rinkevičius dar kartą pabrėžė, kad tai jokiu būdu negali būti Rusijos gyventojai. Rusija, savo ruožtu, priešinasi NATO atstovų siuntimui į konfliktinę zoną.

Latvijos užsienio reikalų ministras tikina, esą noras į Ukrainą atvesti taikdarius yra suprantamas, tačiau tokį sprendimą turi paremti ir tarptautinė bendruomenė.

Ukrainos atstovai pasiūlė pakviesti tarptautinę taikos užtikrinimo misiją po to, kai Rusija ir ginkluotos grupuotės toliau vykdė apšaudymus Donbase ir nesilaikė susitarimo dėl paliaubų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi