Pasaulyje

2019.03.30 12:40

Nepaisant protestų, Italijos Salvinis kalbės aukščiausio lygio susitikime prieš abortus

ELTA2019.03.30 12:40

Italijos vicepremjeras ir vidaus reikalų ministras Matteo Salvinis šeštadienį turėtų būti pagrindinis pranešėjas tarptautinėje konferencijoje prieš abortus, kuri jau kelia politinius ginčus ir gatvių protestus.

Kovo 29-31 dienomis Šiaurės Italijos mieste Veronoje vyksiantis Pasaulio šeimų kongresas vienija prieš abortus, prieš skyrybas ir gėjų santuokas nusiteikusius aktyvistus iš Jungtinių Valstijų, Europos ir Afrikos.

Renginio išvakarėse M. Salvinis cituojamas teigiantis, kad Veronoje jis neprieštaraus praeities pilietinių teisių reformoms. Socialiniai užkariavimai nebus paliesti, mes nekalbame apie abortų, skyrybų teisių ar moterų ir vyrų pasirinkimų laisvių peržiūrą, sakė jis. Vietoj to, jo teigimu, bus susitelkta į tai, kaip „padėti Italijos šeimoms.„

Prieš M. Salvinio kreipimąsi feministiniai, lesbiečių, gėjų ir pilietinių teisių judėjimai planuoja protestus, kurie turėtų pritraukti 20 tūkst. žmonių, nors numatomas didžiulis policijos saugumo užtikrinimas.

Konferencijos organizatoriai paragino Italijos vyriausybę pasiūlyti mokesčių nuolaidas ir kitas finansinės paramos formas didelėms šeimoms, kaip dalį pastangų, dedamų siekiant padidinti šalies istoriškai žemą gimstamumą.

M. Salvinio kraštutinės dešinės „Lygos“ partija patvirtino renginį, bet jos koalicijos partnerė „Penkių žvaigždučių judėjimas“ atmetė jį kaip „viduramžišką“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt