Pasaulyje

2015.02.21 01:09

Kijevas: Rusijos ginkluotė ir kovotojai toliau plūsta į Rytų Ukrainą

BNS, DELFI.lt, ELTA 2015.02.21 01:09

Ukrainos kariškiai penktadienį pareiškė, kad daugiau negu 20 Rusijos tankų, 10 savaeigių artilerijos sistemų ir daug kovotojus vežančių autobusų įvažiavo į šalies teritoriją per sieną su Rusija ir judėjo į separatistų kontroliuojamą Novoazovsko miestą į rytus nuo strategiškai svarbaus pietrytinio Mariupolio uostamiesčio.

Ukrainos kariškiai penktadienį pareiškė, kad daugiau negu 20 Rusijos tankų, 10 savaeigių artilerijos sistemų ir daug kovotojus vežančių autobusų įvažiavo į šalies teritoriją per sieną su Rusija ir judėjo į separatistų kontroliuojamą Novoazovsko miestą į rytus nuo strategiškai svarbaus pietrytinio Mariupolio uostamiesčio.

„Rusijos Federacija didina okupacinį kontingentą Donbase (Rytų Ukrainoje). Nepaisant Minsko (paliaubų) susitarimo, fiksuojamas karinės technikos ir šaudmenų judėjimas iš Rusijos į Ukrainą“, – sakė kariuomenės atstovas Andrijus Lysenka per spaudos konferenciją, kurią transliavo televizija.

„Pavyzdžiui, Novoazovsko kryptimi įvažiavo daugiau negu 20 tankų, dešimt savaeigių artilerijos pabūklų ir 15 sunkvežimių“, – nurodė, jis, pridūręs, kad pasienyje taip pat buvo pastebėti iš Rusijos įvažiuojantys autobusai, pilni kovotojų.

Taip pat socialiniame tinkle „Facebook“ „Informacinio pasipriešinimo“ koordinatorius Dmitrijus Tymčukas pranešė, kad į šalia Mariupolio esančią gyvenvietę Bezymennoje iš Rusijos atvyksta separatistų papildymas su tankais ir ginklais, rašo UNIAN.

„Į Novoazovsko rajono gyvenvietę Bezymennoje iš Rusijos teritorijos atvyko jungtinė separatistų ir rusų samdinių grupė (130 asmenų, 4 tankai, 6 sunkvežimiai, 6 „D-30“ ir minosvaidžiai). Kartu su ja atvyko ir žvalgybininkų komanda, kurią sudaro 17 asmenų, 3 visureigiai ir mikroautobusas“, – rašo D. Tymčukas.

Prorusiški separatistai per pastarąją parą beveik 50 kartų apšaudė Ukrainos vyriausybės pajėgų pozicijas, nesilaikydami prieš penkias dienas įsigaliojusių paliaubų, penktadienį pranešė kariuomenės atstovas.

Pulkininkas leitenantas Anatolijus Stelmachas sakė, kad Kurachovės gyvenvietė į vakarus nuo separatistų pagrindinės tvirtovės Donecko buvo apšaudyta iš salvinės raketų ugnies sistemų „Grad“, o Berdiansko kaimas netoli pietrytinio Mariupolio uostamiesčio naktį buvo bombarduojamas artilerijos ir minosvaidžių sviedinių.

Vyriausybės pajėgoms anksčiau šią savaitę atsitraukus iš strategiškai svarbaus Debalcevės miesto padidėjo susirūpinimas, kad separatistai gali mėginti užimti Mariupolį – Azovo jūros uostamiestį, esantį pusiaukelėje tarp Rusijos ir pernai Maskvos aneksuoto Krymo.

Pastebėti puikiai ekipuoti besimaskuojantys Rusijos kariai

„Informacinis pasipriešinimas“ Debalcevės rajone užfiksavo puikiai ekipuotus ir po „Novorosijos“ kariuomenės priedanga veikiančius Rusijos karių dalinius, skelbia UNIAN.

D. Tymčukas socialiniame tinkle „Facebook“ rašo, kad į pietus ir rytus nuo Debalcevės pastebėti Rusijos ginkluotųjų pajėgų daliniai.

D. Tymčukas rašo, kad jie yra puikiai ekipuoti, ginkluoti ir veikia po „Novorosijos“ kariuomenės priedanga.

Kaip praneša UNIAN, remiantis D. Tymčuko pateikiama informacija, pastebėtos trys taktinės rusų karių grupės ir dvi jas palaikančios artilerijos grupės (35 tankai, 68 šarvuočiai, apie 50 artilerijos ginklų ir 24 ugnies paleidimo sistemos).

Šie kariai kartu su „Donecko ir Luhansko Liaudies respublikų“ ginkluotomis grupuotėmis dalyvavo Debalcevėje vykusiose kovose.

D. Tymčukas skelbia, kad tarp „Debalcevės operacijos“ vadų yra ir rusų karininkų iš reguliariosios Rusijos kariuomenės.

Vykdant šią operaciją, o taip pat ir šiuo metu, prieš Rusijos ginkluotųjų pajėgų dalinius siunčiamos vietinių separatistų grupuotės (šiuo metu jie užima pozicijas pačiame mieste ir šiaurine kryptimi). Šios grupuotės kur kas prasčiau ginkluotos ir ekipuotos.

Taip pat užfiksuotas priešininko pagrindinių smogiamųjų taktinių grupuočių pergrupavimas į Donbaso teritorijos gilumą.

Į Horlivkos ir Jenakijevės teritorijas iš Debalcevės teritorijų dislokuojamos likusios teroristinių „Horlivkos įgulos“ pajėgų, dalyvavusių mūšiuose už Vuhlehirską, taktinės pajėgos (11 tankų, 8 šarvuočiai, 2 divizionai – 1 minosvaidžių, kitas prieštankinis, 4 prieštankiniai raketų kompleksai ir 4 prieštankinės patrankos MT-12 „Rapira“).

Užfiksuotas kelių mobilių „Luhansko Liaudies Respublikos“ grupių (daugiausia vadinamųjų „kazokų“ grupuočių ir vietos sukilėlių) judėjimas automobiliais į Pervomaiskės rajoną (iki 250 žmonių su keliais 120 mm minosvaidžiais ir 4 tankais).

Aukomis tapo mažiausiai 5 tūkstančiai 692 žmonės

Per konfliktą Ukrainos rytuose nuo praėjusių metų balandžio vidurio iki šių metų vasario 18 d. žuvo 5 tūkstančiai 692 žmonės, o dar 14 tūkstančių 122 buvo sužeisti.

Tai penktadienį per spaudos konferenciją Ženevoje pranešė oficialus Jungtinių Tautų vyriausiojo žmogaus teisių komisaro valdybos atstovas Rupertas Colville`as.

Pasak jo, „tikrasis (žuvusiųjų ir sužeistųjų) skaičius greičiausiai kur kas didesnis“, kadangi Jungtinės Tautos kol kas negavo patikrintos informacijos iš Debalcevės, kur pastarosiomis dienomis vyko mūšiai.

„Turėdami omenyje mūšių mastą ir tą aplinkybę, kad mieste gyvenę civiliai atsidūrė spąstuose, mes būgštaujama, kad žuvusiųjų ir sužeistųjų skaičius kur kas didesnis“, – pažymėjo R. Colville`as. Jis pridūrė, kad JT vyriausiojo žmogaus teisių komisaro valdyba labai nerimauja dėl susiklosčiusios situacijos.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.